Napadlo Vás někdy, jak funguje předpověď počasí? Žijete v domění, že někdke na horách je tajná laboratoř a v ní pěstují stovky rosniček a sledují jejich chování? Potom čtěte dále. Pro své sportovní aktivity outdoor je lépe být připravený i na změnu počasí, to vše v jedné aplikaci ve vašem chytrém telefonu, ze servru vědců přímo z Norska.
Je běžné že během období dovolené má každý z nás tendenci se nechat hýčkat, snažit se odpočinout, dopřát si a neomezovat se. Je také běžné pít více alkoholu, jíst v restauracích a testovat místní speciality, nebo ležet celý den jen tak na pláži a slunit se. To vše vede k vyjetí ze zajetých kolejí pravidelného cvičení a porušení rovnováhy mezi příjmem a výdejem energie. Z těchto důvodů může zanechat i krátka dovolená hodně nadbytečných kilogramů a vaše celoroční snaha tak může být zcela zmařená. Zde je několik užitečných rad jak se vrátit z dovolené a vypadat ještě lépe než ní.
Snad všichni známe angrešt od babičky ze zahrádky. Pro někoho byl kyselý, pro někoho chlupatyý. Víte ale jak velké účinky pro naše zdraví angrešt má?
Co je kojenecká kolika? Příčina koliky není známa stejně jako způsob její léčby. Předpokládá se, že převážnou většinu kojeneckých kolik způsobuje zvýšená plynatost v zažívacím traktu, vzácnější příčinou může být nesnášenlivost kravského mléka či mléčného cukru, metabolické vady, poruchy střevní průchodnosti atp. Koliky trápí až 30 % kojenců zejména mezi 2. a 3. měsícem života.
Každý kdo se rozhodl zhubnout, tak chce dosáhnout svého výsledku rychle a efektivně. Mezi zdravotníky však panuje všeobecná shoda, že redukce váhy dosažená rychle je neudržitelná a může být dokonce nebezpečná pro zdraví. Častým výsledkem je i opačný efekt, tedy zvýšení váhy v dlouhodobějším horizontu. Existuje nějaký způsob, jak dosáhnout rychlých výsledků v hubnutí zdravým způsobem? Principem crash diety je výrané omezení příjmu potravy během krátke doby, což vede k rychlé redukci váhy.
Poranění v oblasti hlezenního kloubu patří mezi nejčastější poranění vůbec a především u mladých aktivních lidí. Jedná se především o úrazy vzniklé při sportování, ale téměř stejně často k nim může dojít chybným došlápnutím. Zhruba 99% procent těchto poranění vznikne distorzním mechanismem, tedy podvrtnutím. Zbylé 1% vznikne přímým mechanismem, tedy úderem nebo nárazem přímo do oblasti hlezna. Distorze, nebo také podvrtnutí znamená, že se osa kloubu vychýlí a dojde k zátěži vazů udržujících stabilitu hlezenního kloubu.
Mnoho problémů spojených s naším zdravotním stavem je spojena právě s nepravidelným životním stylem. Tělo je od přírody nastaveno na pravidelný životní rytmus založený především na ročních obdobích a cyklickém střídání dne a noci. I když varovné příznaky, kterými se tělo o pravidelnost žádá, dokážeme dlouhodobě přehlížet a potlačovat, dochází k chronickým a hlavně postupným někdy až nezvratným negativním změnám v našem organismu. Šáhněte si do svědomí, jestli se pravidelně stravujete, spíte, sportujete a věnujete se svým koníčkům !
Česnek je vytrvalá bylina s podzemními cibulemi rozličných vlastností, tvarů a chutí. Všechny rostliny mají velmi podobné a charakteristické aroma. Podzemní cibule jsou tvořeny několika stroužky – dužnaté části. Počet stroužků v cibuli se u různých odrůd liší. V období květenství lze zpravidla pozorovat tzv. pacibulky, které slouží k vegetativnímu rozmnožování byliny. Listy v podobě natě dorůstají délky až 50cm a vyrůstají přímo z báze cibule. Květy jsou oboupohlavní a mají většinou 6 okvětních lístků ve dvou přeslenech.
Držet dietu může být obtížné a diety mají obrovský dopad na váš život. Takže kdy je ten správný čas dietu ukončit? Bohužel odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Mnoho lidí dosáhlo svého cíle snížit váhu za týdny, měsíce či dokonce roky odhodlání a vytrvalosti, jen aby se opět zvýšila, jakmile zvolnili své stravovací návyky. Jiní začali velmi přísné dietní režimy, které jsou v dlouhodobém horizontu neudržitelné a během několika týdnů se vrátili ke svým starým zvykům a hmotnosti.
Další a další výzkumy naznačují, že cukr je klíčovým faktorem pro zvýšení výskytu nadváhy a obezity a není proto divu, že se vyskytují otázky kolem konzumace ovoce. I když bylo ovoce vždy považováno za zdravou alternativu stravy, podílu cukru v něm není přiměřený. Takže je cukr v ovoci nezdravý nebo je jedno jablko denně stále dobrým nutričním doporučením?
Nepříjemné a hlavně nevzhledné pytle pod očima zná snad každý z nás, čím jsou ale způsobeny a jak jim předcházet? V pravém slova smyslu se nejedná ani o pytle ani o kruhy pod očima, ale o otok. Nejčastější příčinou je pouhé nevyspání a nedodržování pitného režimu. Je to jakýsi vnější projev nezdravého životního stylu na našem těle. Těchto projevů je celá řada, ale málo který z nich je tak na první pohled viditelný jako právě tyto také někdy nazývané kruhy pod očima. Příčinou je fakt, že pokožka kolem očí je velmi je jemná a citlivá a rovněž tak podkožní tkáně. Ty jsou tedy náchylnější k zadržování vody. Čím déle se ale pytle pod očima vyskytují, tím hůře se jich můžeme i zbavovat, protože postupem času dochází k přestavbě podkožních tkání, které se mění na tuk a kolagenové vazivo.