Výzkum naznačil, že vegetariánská strava může vést k delší průměrné délce života, ale znamená to, že my všichni bychom měli být vegetariáni, nebo existuje v naší stravě také místo pro maso?
Geneticky modifikované potraviny se rychle stávají běžným jevem v regálech supermarketů, s odhadem že 60 až 70% zpracovaných potravin v USA, obsahují geneticky modifikované přísady, a je pravděpodobné, že více a více zevšední jako technologický pokrok a tradiční metody růstu a jejich výroba nedokáže uspokojit rostoucí poptávku.
Ovoce je bohaté na vlákninu, bohaté na vitamíny, má nízký obsah tuku a poměrně nízký obsah kalorií, takže je dobrý důvod pro tvrzení, že ovoce je zdravé jídlo, ale je možné, že příliš mnoho dobrých věcí by mohlo vést k přibývání na váze?
Možná jste slyšeli radu, ''snídat jako král, obědvat jako princ a večeřet jako chudák'', ale je opravdu nutné snižovat příjem kalorií, aby se zabránilo zvýšení tělesné hmotnosti?Je spousta protichůdných rad. Někteří odborníci doporučují jíst dříve v průběhu dne a v noci jen lehčí jídlo, a dokonce nejíst některé potraviny po určité době v noci, zatímco jiní soudí, že čas, kdy jíme, při přibývání na váze nerozhoduje, a že ve skutečnosti působí rozdíl ve váze celkové množství kalorií, které jíme a spálíme.
Hubnutí může být obtížné, a zatímco je snadné s programem hubnutí začít, může být těžké pokračovat, dokud nedosáhnete výsledků, které chcete. Abyste se motivovali k tomu, abyste pokračovali ve vašem cvičení a hubnutí, budete muset vyvinout některé triky jak se zaměřit na to, co chcete dosáhnout. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci vás motivovat, abyste vstali z pohovky, nastartovali vaše hubnutí a udrželi je.
Stejně tak jako u mnohých alternativních léčebných metod, ani u akupunktury se moderní vědě doposud nepodařilo plně vysvětlit její princip. Jedno je ale jisté a podstatné – že funguje. Akupunktura má opravdu nevídané účinky v oblasti funkčních poruch organismu, onemocnění psychosomatického charakteru, bolestivých stavů, ale také v oblasti tzv. civilizačních onemocnění jako jsou alergie nebo poruchy imunity.
Ájurveda je považována za nejvíce využívanou metodu tradiční čínské medicíny. Význam slova je odvozen ze sanskrtu - starověkého tradičního písma. Základem slova je „ayus“ neboli život. Jako u ostatní východních alternativních systémů, i tento je opředen starověkými legendami. Jedna z nejrozšířenějších legend přisuzuje vznik Ájurvédy bohu Brahmovi. Brahma je autorem mnoha filosofických spisů tvořících starověké Védy. Výzkumy ale potvrzují teorii, že Ájruvéda vznikala dlouhá staletí a čerpala z velkého množství často i nepříbuzných oblastí.
Oves má mnoho výhod pro naše zdraví, ale mají rychle vařené instantní ovesné vločky stejné výhody?
Vitamíny jsou nezbytné pro správný průběh řady pochodů v organismu. Organismus si však není schopen vytvořit vitamíny sám, proto je nezbytné je přijímat v jídle. Nedostatky vitamínů mohou způsobovat různé zdravotní potíže a nemoci i zhoršení kondice. Pokud se však živíme správně, jíme stále všechny skupiny potravin, tedy hrubozrnné, tmavé pečivo, ovesné vločky, mléčné výrobky, vejce, zeleninu a ovoce, nemusíme se nedostatku vitamínů bát.
Zánět močových cest, dýchacích cest, zažívacího ústrojí, záněty gynekologické či záněty kůže, kdo z nás to nezažil. Když onemocníme jednou za čas, není to nic příjemného, ale zvládnout se to dá. Jenže když po dobrání antibiotik do měsíce sedíte opět se stejnými problémy v čekárně svého praktického lékaře je to k vzteku a co teprve když už se to celé opakuje po třetí, po čtvrté a vy máte pocit, že to snad nikdy neskončí, že už neexistují antibiotika, která byste nebrali. Něco je v nepořádku! Váš imunitní systém nefunguje, jak by měl.
Každoročně v chladných měsících řada z nás onemocní akutním onemocněním dýchacích cest. Jde o skupinu onemocnění postihující sliznici od nosu, přes krk, průdušnici, průdušky až po plíce. Nejčastějším původcem těchto onemocnění jsou viry (rhinoviry, koronaviry, adenoviry, RS viry, virus chřipky a další), které se velmi snadno šíří vzdušnou cestou, tedy kýchnutím či zakašláním se do vzduchu dostávají drobounké kapičky plné těchto virů, které buď vdechneme, nebo rukama zaneseme do dýchacích cest po té, co sáhneme na něco znečištěného těmito kapénkami. Dalšími původci mohou být bakterie (Streptokoky, Haemophily, Staphylokoky, Moraxella, Chlamydie, Mycoplazmy), jejich pomnožení v dýchacích cestách však většinou navazuje na virovou infekci, která poškodí sliznice dýchacích cest a na takto poškozené sliznici se bakterie snadněji uchytí.