Kýla je oslabení či přímo natržení břišních svalů. Vytváří se kapsa, která je podobná malému balónku, to může způsobit vyboulení pod kůži, které jde vidět. To způsobuje velkou bolest a problémy s tím spojené. Existuje několik druhů kýly, kýla může být vrozená či získaná, oba případy je však vhodné řešit.

Číst dál: Kýla

Karcinom prostaty je nejčastějším nádorovým onemocněním mužů v rozvinutých zemích a po karcinomu plic druhou nejčastější příčinou úmrtí z onkologických důvodů. Dle údajů Národního onkologického registru z roku 2011 činil počet nově zachycených karcinomů prostaty v České republice 135,1 případů na 100 000 mužů a úmrtnost 22 případů na 100 000 mužů.

Číst dál: Karcinom prostaty

U paradentózy jde o zánětlivé onemocnění dásní, které lze snadno zaznamenat a relativně snadno léčit. Kromě zubního kazu jde o jedno z nejčastějších onemocnění ústní dutiny, podle odhadů až 80% lidí trpí paradentózou, respektive její lehčí formou. Vždy se projevuje postupně, v několika stádiích.

Číst dál: Paradentóza

Erysipel, lidově řečeno také růže nebo oheň svatého Antonína, je v podvědomí lidí známým onemocněním. Onemocnění kůže streptokokovou nákazou Streptococcus pyogenes je navíc spojeno i s poruchou prokrvení kůže, ale souvisí rovněž s lymfatickým systémem. Pokud dojde k přímému zranění kůže s následným vnikem infekce, např. úrazem, po operaci křečových žil nebo ozářením, je Erysipel velmi nepříjemnou komplikací.

Číst dál: Erysipel - růže -streptokokové onemocnění kůže

Rakovina patří mezi velice závažné onemocnění, kterým ročně v České republice onemocní několik desítek tisíc lidí. Rok co rok počet nemocných stoupá a bohužel mnoho lidí tomuto onemocnění také podlehne. V tomto článku se budeme konkrétně zabývat rakovinou střev, která patří mezi třetí nejběžnější druh rakoviny u mužů a čtvrtý nejběžnější druh rakoviny u žen. Pokud vás zajímá, jak toto onemocnění včas odhalit a zvýšit tím úspěšnost na vyléčení, pak čtěte dále.

Číst dál: Odhalte včas rakovinu střev

Co přesně stojí za vypadáváním vlasů, vám řekne jen odborník, který vás vyšetří. Nicméně tušit, proč tomu tak je, můžete i sami. Třeba zrovna najdete odpověď v tomto článku. Společně s lékařem snáze vyhledáte řešení a adekvátní úpravu mnohem rychleji. Fyziologickým spouštěčem pro vypadávání vlasů je stáří. Jenže někomu řídnou a slábnou vlasy i v pubertě nebo v produktivním věku. Dříve, než vám tak vlasy vypadají úplně, zastavte se a začněte svůj problém včas řešit.

Číst dál: Vypadávání vlasů

Bradavice jsou kožní útvary nezhoubného rázu, ale i přesto dokážou pěkně potrápit. Jsou způsobené papilomavirem HPV, na druhého člověka jsou také přenosné. Kdo má s bradavicemi jisté zkušenosti, zřejmě ví, že některé zmizí samy nebo vlastní samoléčbou, jiné však vyžadují lékařské ošetření. Bradavice se nejčastěji vyskytují u dětí a mladých lidí, kteří jsou imunitně oslabení. Málokdo ví, že riziko vzniku bradavic stoupá i s produkcí potu. Nejvíce se tedy objevují na ploskách nohou.

Číst dál: Bradavice

Asi netřeba představovat anglickou zkratku pro syndrom získaného selhání imunity. Opakování je ale matka moudrosti, pojďme si říci, jak se této chorobě vyvarovat, případně jak ji na sobě poznat.

Číst dál: AIDS

Tuberkulóza je infekční onemocnění způsobené mykobakterií, která napadá tkáň a přestavuje jí v uzlíky. Nevýhodou tuberkulózy je fakt, že Kochův bacil, který ji způsobuje, může v těle přežívat i několik let. Prevencí proti tuberkulóze je očkování dětí po narození a následné přeočkování ve školním věku.

Číst dál: Tuberkulóza plic

Jaterní cirhoza je jedno z nejčastějších a nejobávanějších onemocnění jater. Je chronické a postihuje celá játra. Jedná se o přestavbu parenchymatické tkáně, která může vést v nejhorším případě k odumírání buněk jater. U jater je postiženo cévní zásobení, což má za následek zvýšení tlaku, ale zároveň snížení metabolické činnosti. Játra přestávají plnit svou funkci, což je skutečně nebezpečné.

Číst dál: Cirhóza jater

Průjem je jedním z nejčastějších problémů, dal by se popsat jako časté a nepravidelné vyprazdňování neformované stolice. Stolice je vodnaté konzistence a mohou se v ní objevovat nestrávené zbytky potravy. Bohužel ani krev, hlen a hnis není u nemocných výjimkou. Samotný průjem může být způsoben mnoha faktory, ale důsledek je obvykle stejný, člověk s průjmem je celkově rozladěn a nemá ani náladu komunikovat.

Číst dál: Průjem

Čaje