Bolest v krku není nemoc, ale pouze příznak onemocnění. Projevuje se pocitem škrábání a pálení v ústech a pokračuje až do dolní části k hrtanu. Bolest v krku většinou vyvolává zánět. Organismus se brání vysláním bílých krvinek. Náchylnost k bolestem v krku zvyšuje únava, stres, virózy a nachlazení. Bolest v krku se dá naštěstí dobře léčit i přírodní cestou.

Číst dál: Trápí vás v zimě bolest krku? Co vám pomůže

Klouby patří mezi nejvíce namáhané části lidského těla. Vše začíná už v raném dětství a končí vlastně až na konci života. Uvědomte si, že i vaše klouby jsou vlastně v permanentním užívání. Pokud se chcete vyhnout obtížím s bolavými a nemocnými klouby, je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Jak se o klouby starat, aby jejich perfektní funkčnost vydržela co možná nejdéle?

Číst dál: Jak pomoci od bolesti kloubů?

Poruchy spánku projevující se zejména nespavostí dnes trápí velké množství populace. Spánek představuje pro lidský organismus nezastupitelnou část režimu, ve které probíhají regenerační procesy, na něž tělo v běžném denním režimu není schopno vynaložit příliš velké množství energie. Poruchy spánku se negativně projevují do všech oblastí lidského života, zejména pak zdravotní stav je považován za nejpostiženější. Co je vůbec spánek a proč je tak důležitý, jak by mělo vypadat prostředí, ve kterém spíme?

Číst dál: Nespavost

S pocity únavy bojuje dnes a denně stále více lidí. Zrychlující se životní i pracovní tempo, působení stresu a nevhodná životospráva, to vše stojí za stále se projevující únavou organismu.

Číst dál: Únava

Slovo stres je dnes skloňováno v mnoha podobách. V nabídkách pracovních pozic vždy dominuje požadavek „odolnost vůči stresu“, vrcholní manažeři jsou školeni na zvládání stresových situací. Hovoří se také o chorobách spojených se stresem a negativních účincích, které stres na lidské tělo a lidský organismus má.

Číst dál: Stres

S příchodem prvního podzimního ochlazení a poté v zimních měsících se každoročně zaplní ordinace praktických lékařů pacienty s příznaky chřipky. Média pak pravidelně informují o vypuknutí chřipkové epidemie. Chřipka se stala téměř civilizační chorobou, která za život postihne snad každého jedince. Dle záznamů ze Státního zdravotního ústavu bylo např. v chřipkové sezóně 2004/2005 nakaženo onemocněním chřipky 1 552 000 osob.

Číst dál: Chřipka

Ebola je s úmrtností až 90% považována za jednu z nejnebezpečnějších světových chorob. Aktuálně celý svět přihlíží epidemii, která propukla v afrických oblastech Guinea, Libérie, Senegal a Sierra Leone. Odtud se virus může rozšířit do celého světa. V současnosti snad nenajdeme stát, který by se touto problematikou nezabýval a nepodnikal bezpečnostní kroky, aby zabránil zavlečení viru právě do své země.

Číst dál: Ebola

Tento článek je hlavně věnovaný malým a povrchovým popáleninám, které se rozhodnete léčit doma. Při všech pochybnostech vyhledejte lékařskou pomoc, nejlépe v chirurgické ambulanci. Asi každý z nás se v životě popálil, ať o vroucí vodu, olej, rozžhavená kamna, plotnu, motor vozidla nebo třeba uhlík z ohniště. Způsobů jak se poranit teplem je celá řada a díky tomu také ve všeobecném povědomí koluje spousta mýtů a babských rad. Ne všechny jsou ale správné a některé dokonce popálenině vyloženě škodí. Popálenina může ale vzniknout i jinak než přímým působením tepla. Popálit se můžete i o chemikálie, elektřinu a záření, jako je tomu například při dlouhém pobytu na slůnci.V domácnosti a běžném životě se snad nikdo nesetká se zářením radiačním, ale i to může způsobit popáleniny.

Číst dál: První pomoc při popáleninách

Je pravdou, že otoky nohou jsou celkem běžná zdravotní peripetie, která postihuje značnou část naší populace. To samozřejmě neznamená, že se této vpravdě civilizační chorobě nelze bránit nebo potlačit její nepříjemné příznaky.

Číst dál: Otoky nohou

 Antrax (též sněť slezinná) se dostal do všeobecného povědomí před třinácti lety, v souvislosti s útoky na World Trade Center 11. září 2001 totiž byly teroristy rozesílány takzvané „antraxové dopisy“, jež způsobily smrt pěti různých osob. Kvůli použití této biologické zbraně začal být podezřelý každý bílý prášek v listovní zásilce, šlo i o oblíbený terč vtipálků, kteří posílali takto jen práškový cukr.

Číst dál: Antrax

Většina infekčních nemocí je dnes léčitelná, stále však bohužel existují i takové, na které je současná medicína krátká. Problém nastává v okamžiku, kdy se objeví aktivní kmen takové infekce a ta se začne masově šířit. Historikové nám dávají za pravdu v tom, co podobné epidemie dokážou a jenom vděčíme osudu za to, že mor nebo španělská chřipka již (snad) patří minulosti. Bohužel, strašáci v podobě masových nákaz ještě ani zdaleka ze světa nevymizeli a zřejmě ani jen tak nevymizí.

Číst dál: Ebola - lék nebo očkování, jsou dostupné?

Čaje