Jednou z nejčastějších stravovacích chyb je pravidelné vynechávání snídaně. I když si někdo myslí, že se mu bez snídaně podaří zhubnout, je na velkém omylu.

Číst dál: Tipy na dietní snídaně

Psyllium je druh vlákniny, která vzniká z obalů semen jitrocele indického. Jelikož je tato rostlina nazývána plantago ovata, někdy se s psylliem setkáte i pod tímto jménem. A k čemu se vlastně využívá?

Psyllium je v indické ajurvédské a tradiční čínské medicíně využíváno už po tisíce let. V poslední době se rozšiřuje také v Evropě a severní Americe. Dobře známé je především jako projímadlo, nicméně využívá se například i na podporu činnosti srdce či slinivky břišní.

Číst dál: Co je to psyllium a na co se využívá?

Nedostatek kvalitního spánku dokáže způsobit mnoho problémů, jako jsou poruchy soustředění, tloustnutí, vyčerpanost a snížení efektivity imunitního systému. Častým problémem není málo času věnovaného spánku, ale jeho špatná kvalita. Jak to změnit a konečně se královsky vyspat? Pomoci vám mohou 4 jednoduché rady.

Číst dál: 4 tipy, jak na kvalitní a zdravý spánek

Úporná bolest zubů, potřeba zubních implantátů, kostní regenerace a veškerá stomatochirurgie Ostrava jsou zaměřením MDDr. Ondřeje Vichtera ze zubní ordinace, která je situována do Ostravy – Bělského Lesa. Pacienti z Ostravy, Frýdku-Místku, Havířova, Hranic, Karviné, Nového Jičína, Třince a přilehlých obcí se mohou na zubaře z uvedené ordinace obrátit. Ačkoliv je zubních specialistů nedostatek, pro klienty z ostravského regionu je stále otevřeno.

Číst dál: Šetrné trhání zubů i zavádění implantátů jsou specializací ostravského stomatochirurga

Tibi krystaly pro lepší zdraví… představíte si pod tímto pojmem minerály házející odlesky díky svým ploškám na všechny strany? Jste vedle. Tyto krystaly jsou totiž k jídlu! Jedná se o drobné řasy, které mají úžasnou schopnost přeměnit sladký základ v něco zdravějšího. Zkvasí jej, dodají živiny a vitaminy, zkrátka cenné látky, které se běžně v potravinách moc nevyskytují, a když už, tak ne pohromadě nebo v takovém množství.

Číst dál: Tibíci - s Tibi krystaly „nakopnete“ svou imunitu

Spokojenost ve vztahu je pro většinu z nás na první pozici. Není se čemu divit, když jste s vaším partnerem po všech stránkách spokojení, většinou se to v pozitivním slova smyslu odrazí jak na vašem osobním, tak i profesním životě. Důležité je jednak porozumění protějšku a jednak také spokojenost v sexuální oblasti. Právě tady ale s přibývajícím věkem nastává u mužů velký problém. Dosáhnout erekce je pro mnohé doslova oříškem. Na vině může být přitom mnoho faktorů. Kterých a jakým způsobem se postarat o nápravu? Hlavně na tyto otázky si odpovíme v následujících řádcích.

Číst dál: Jak na zlepšení erekce? Ne vždy musíte jít k lékaři

Depresivní nálada, úzkost a stres jsou každodenními společníky mnohých z nás. Mluví se o nich jako o civilizačních chorobách, jejichž vznik podporuje náročnost života v moderní společnosti a negativní vlivy prostředí. Málokdo má dnes čas odpočinout si někde venku v přírodě, rozhodně ale můžeme čerpat z jejího bohatství a doplnit do organismu vitamíny a další zdraví prospěšné látky, s jejichž pomocí lze se stresem bojovat.

Číst dál: Nepusťte stres do svého života

Jedna z hlavních a nejdůležitějších zásad uplatňovaných v pracovněprávních vztazích spočívá v zajištění bezpečných podmínek pro výkon práce. Zajistit bezpečné pracovní prostředí ve větší míře leží na bedrech zaměstnavatele, ale rozhodně se neobejde bez spolupráce se zaměstnanci. Celé oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se pak podrobně věnuje Zákoník práce (zákon č. 262/2006 Sb.) v ustanoveních § 101. V tomto zákoně jsou přesně vymezeny jak povinnosti zaměstnavatele, tak i povinnosti a práva zaměstnance. Bezpečně na pracovišti je tedy pouze v případě, že každý dodržuje, to co má.

Číst dál: Bezpečnost práce na prvním místě

V první řadě vám bolest zubů naznačuje, že budete muset v nejbližší době navštívit svého zubaře. Tyto návštěvy nikdo nepodniká rád, ale když už vás zub bolí, je pozdě hrát si na hrdiny. Ale co dál?

Číst dál: Co vám říká bolest zubů?

O zuby bychom se měli starat už od mládí. Někdo sice může mít geneticky daný špatný chrup, ale podle lékařů je takových lidí minimum. Většině pro krásné zuby opravdu stačí si je pravidelně čistit a nepodceňovat zubní prohlídky.

Číst dál: Jak vybrat dobrého zubaře a kde jej sehnat?

“Vezmi si do sprchy sandály,” upozorňovaly nás od dětství maminky, když nás čekalo společné mytí na táboře nebo u bazénu. Mykotická nákaza číhá také v sauně, u sousedů na koberci, na zvířecí kůži, mokrém ručníku nebo ve vlhké uzavřené obuvi. Prevence je matkou moudrosti, někdy je ovšem sebevětší snaha marná…

Číst dál: Přinesli jste si od bazénu plíseň? Bojujte proti mykózám účinnými zbraněmi

Čaje