Jak vybrat dobrého zubaře a kde jej sehnat?

O zuby bychom se měli starat už od mládí. Někdo sice může mít geneticky daný špatný chrup, ale podle lékařů je takových lidí minimum. Většině pro krásné zuby opravdu stačí si je pravidelně čistit a nepodceňovat zubní prohlídky.

Snadno se řekne, ale hůře udělá. Zubařů je neustále nedostatek, a to i ve velkých městech. Téměř všechny zubní ordinace Praha mají plný stav a opravdu dobří lékaři obzvlášť. A jak vlastně dobrého zubaře poznat?

Dobrý zubař by měl být především ochotný

Měl by vám vysvětlit, co se děje u vás v puse, a nabídnout, co s tím může dělat. Rozhodně není správné, když vás tlačí do jednoho postupu, vždy byste měli mít na výběr.

Vhodné je také vybírat ordinaci, kde poskytují komplexní služby – připraví plombu, v pozdějším věku zajistí zubní implantáty a pomohou i se zubní hygienou, což je velmi důležitá záležitost.

Naučte se správně čistit zuby

Pokud si každý den poctivě dvakrát denně čistíte zuby, ještě to neznamená, že se vyhnete kazům a paradentóze. Velký vliv má totiž technika čištění. Téměř nikdo si nečistí zuby tak, jak by měl, a proto se v posledních letech rozmohla dentální hygiena Praha. Za sezení u hygienistky sice zaplatíte pár stovek, ale naučíte se něco, co pak budete využívat po celý zbytek života.

Na dentální hygieně také mohou pomoci zuby pořádně vyčistit či vybělit. Používá se k tomu peroxidový gel, a někteří zubaři vám dokonce připraví sadu pro domácí bělení zubů Praha.

To jsou tedy další služby, které byste měli u dobrého zubaře hledat.

Děti potřebují speciální péči

Jestliže sháníte zubaře pro své nejmenší, měli byste hledat takového, který to s dětskými pacienty umí. Jistě natrefíte na ordinace, kde se na děti zaměřují – příkladem je zubař Praha MUDr. Jakub Smrček. Jedná se sice o soukromou ordinaci, nicméně investice do vlastního zdraví se vyplatí. Soukromí lékař navíc poskytuje péči, o níž by se vám jinak ani nesnilo. Ke každému tam přistupují individuálně a vyhnete se zdlouhavému čekání, protože se domluvíte na určitý čas a v tu hodinu na vás prostě budou mít vyhrazeno volno. Výhod soukromých ordinací je nespočet, záleží jen na vás, jak si ceníte svého chrupu.

Čaje