Nepusťte stres do svého života

Depresivní nálada, úzkost a stres jsou každodenními společníky mnohých z nás. Mluví se o nich jako o civilizačních chorobách, jejichž vznik podporuje náročnost života v moderní společnosti a negativní vlivy prostředí. Málokdo má dnes čas odpočinout si někde venku v přírodě, rozhodně ale můžeme čerpat z jejího bohatství a doplnit do organismu vitamíny a další zdraví prospěšné látky, s jejichž pomocí lze se stresem bojovat.

Kozlík lékařský

Tato léčivka je v našich končinách dobře známá již od středověku. Možná jste od babičky slyšeli, že si musí dát před spaním „Valeriánské kapky“. Právě kozlík lékařský, respektive kyselina valerová a izovalerová z jeho oddenku, je jejich hlavní složkou. Extrakt z kozlíku je výborným přírodním prostředkem proti stresu, pocitům strachu či nervozitě, večer vám pomůže uvolnit se a navodí klidný spánek. Pomáhá také při neurastenii, neuralgii a ulevuje od žaludečních křečí. Jedná se o jednu z prvních homeopaticky upravovaných rostlin vůbec, účinky jsou tedy prověřené léty.

Vitánie snodárná

Již název vitánie snodárné napovídá, že vám tato léčivá bylina dokáže přinést příjemné sny a celonoční odpočinek. Přicestovala k nám z Indie, kde ji ajurvéda hojně využívala již od dávných dob. Snad proto u nás zdomácněla pod jménem „indický ženšen.“ Po stresovém období vám pomůže znovu nabýt duševní rovnováhu a působí i jako prevence. Budete-li ji pravidelně brát, v mentálně i fyzicky náročném období dokážete vše lépe zvládat a nebudete trpět nedostatkem energie. Stejně jako ženšen působí vitánie jako mírné afrodisiakum. Známé jsou také její protinádorové a protizánětlivé účinky. Může zlepšit plicní onemocnění, poruchy trávicího ústrojí a vysoký cholesterol.

Rozchodnice růžová

Další účinnou bylinkou, která přispívá v boji proti duševnímu vypětí, je rozchodnice růžová. Pokud býváte často v depresi, nebo vás trápí chronická únava, může vám právě rozchodnice poskytnout tolik potřebnou vzpruhu. Pomáhá organismu udržet energii ve stresovém období a dodává pocit dobré nálady. Dokáže odstranit fyzické projevy stresu, mezi něž patří bolesti hlavy a nespavost. Jejím užíváním se zvýší vaše odolnost vůči zátěži a celková imunita organismu. Zvýšení energie se týká také sexuální vitality! Mimo to léčí nemoci jater a zlepšuje paměť, doporučuje se proto pro starší jedince i studenty, kteří se učí na zkoušky.

Poklady přírody objednáte přes internet

Pro léčivé byliny nemusíte do lesa – a dokonce ani do lékárny! Na internetu je seženete zaručeně za mnohem příznivější cenu a budete si moci v pohodlí domova pozorně pročíst informace o vybraných doplňcích stravy. My doporučujeme doplněk stravy Antistres – Naturvita, který obsahuje extrakt z kozlíku lékařského, vitánie snodné a rozchodnice růžové ve vhodném poměru. Pro optimální účinky užívejte dvě gelové kapsle denně. Seženete ho například na stránkách www.gigalekarna.cz

 

Čaje