Dnešní moderní a uspěchaná doba si čím dál častěji bere své oběti v podobě tělesných i duševních neduhů. Lékárny se předhánějí, pestrobarevné regály plné chemie lákají oko i reklamou ovlivněné ucho, a my do sebe horem spodem posíláme prostředky doslova hromadného ničení. Ano – jsou situace, kdy se léčba bez klasického léku neobejde. Co se však zamyslet nad tím, že to je až důsledek chybného používání našeho těla?

Číst dál: Cizrna

O tom, že pravidelný příjem vitamínů je nezbytný pro naše zdraví, slýcháme již od dětství. Existuje však mnoho dalších látek, bez nichž by lidský organismus nefungoval optimálním způsobem. Slyšeli jste už například o koenzymu Q10? Pokud máte pocit, že vaše tělo občas potřebuje pořádnou dávku energie, čtěte dál.

Číst dál: Koenzym Q10

Zdraví a síla se s věkem postupně zhoršují a najednou stojíme před otázkou, která by nás před několika lety vůbec nenapadla. Je načase opustit svůj domov a začít žít v některém ze zařízení pro seniory? Při pomyšlení na tuto otázku si nejspíše každý představí bezpečné prostředí přizpůsobené svým obyvatelům, avšak bez přátel, domácích mazlíčků, aktivního způsobu života a dalších věcí, kterých se senioři musí vzdát, pokud chtějí žít bez možného rizika a nástrah, které jim hrozí při samostatném bydlení. Tato představa se však nemusí stát pravdou. Existují totiž i místa, která poskytují nejen bezpečný domov a potřebný servis, ale také rodinné prostředí, aktivní využití volného času a podobně.

Číst dál: V čem je život v Senior Parku jiný?

Prudké ochlazení si žádá zapracovat na imunitě. Jak si udržet zdraví a efektivně posilovat obranyschopnost? Sezonní chřipka nemusí být nutné zlo, co se ve vašem životě objevuje s železnou pravidelností, když máte štěstí, tak i několikrát do roka. Zvláště děti s nástupem do škol a školek se potřebují účinně chránit. Co všechno vám může pomoci?

Číst dál: Jak posílit imunitní systém v chladných měsících?

Přemýšlíte o tom, jak zatočit s únavou? Pokud si nechcete organismus zahlcovat přeslazenými energetickými nápoji ani se prolévat hektolitry kávy, co kdybyste vyzkoušeli čistý, přírodní kyslík… Ne, neděláme si legraci!

Číst dál: Kyslík v plechovce vám dodá energii a nastartuje mozek

Autismus, rakovina, AIDS – to jsou jen některé z vážných potíží, které prý vyléčí MMS. Miracle Mineral Solution nebo také Master Mineral Solution se prodává po celém světě, i když v mnohých zemích není vůbec legální. Prodejci tvrdí, že vás dokáže zbavit až 95 % všech onemocnění bez vedlejších účinků. Může být něco takového pravda?

Číst dál: MMS – zázračný lék, kterým si lidé ničí zdraví

Balanční podložky jsou oblíbenou cvičební pomůckou. Lidé v dnešní době čím dál více oceňují jednoduché cviky, které zvládnou z pohodlí domova s minimální výbavou. Podložky jsou skladné, levné a cvičení s nimi je zábavné. Používají se při sportovním tréninku, fitness, a dokonce i rehabilitaci.

Číst dál: Balanční podložka protáhne celé tělo

Dodržujete pitný režim? Pokud ne, možná vás provází potíže se soustředěností nebo zbytečná únava. To všechno jsou problémy, které vznikají při dehydrataci. Zabraňte tomu díky neustálému přístupu k čisté a svěží pramenité vodě. Jak toho dosáhnout a ještě si užít chvilku volna u výborné kávy vám poradíme v tomto článku.

Číst dál: Pitný režim je velmi důležitý. Výdejníky vody pomohou s jeho dodržením

Důvodů, proč s dětmi trávit volný čas je mnoho. Jedním z nich je i to, že pomáháte se správným rozvojem pohybového aparátu a podporujete zdravý imunitní systém dítěte. Pobyt na čerstvém vzduchu a aktivní pohyb jsou základní předpoklady pro správný vývoj organismu a spokojené dítě s dobrými návyky i v dospělosti.

Číst dál: 4 tipy jak aktivně trávit volný čas s dětmi

Zdá se vám, že jste si na prsu nahmatala divnou bulku nebo se chcete jen preventivně ujistit? Tak určitě neotálejte a navštivte svého gynekologa či praktického lékaře, který vás doporučí na základě vaší žádosti do speciálního centra, kde vás vyšetří.

Číst dál: Mamografie - vyšetření, které nic nestojí

Alergií je celá řada a může nás postihnout v podstatě kdykoliv. Rozhodně není pravdou, že pokud již od útlého věku netrpím alergií, pak se nikdy nemusím obávat žádné alergické reakce. Mnoho lidem se tedy může rozběhnout až v dospělosti. Naše tělo může přehnaně reagovat na jakékoliv věci. Nejčastěji se setkáme s alergií na pyl, roztoče, prach a chlupy, či některé potraviny. Každá z nich má různé příznaky, některé silné reakce mohou být však i životu nebezpečné, zejména pak tedy po pozření potravin, na kterou reagujeme přecitlivěle. V tomto případě musíme vždy urychleně kontaktovat lékaře.

Číst dál: Jak vyzrát na alergie?