Bylinky proti bolení hlavy

Téměř každý kdo trpí na bolesti hlavy používá různé léky proti bolesti typu paralen nebo ibalgin. Máte-li ale obtíže se žaludkem, není vhodné těchto léků konzumovat příliš, a proto Vám zde uvedeme několik bylinek, které mohou být přírodní alternativou k těmto lékům. Stejně jako u léků je potřeba dát si pozor na dávkování a opatrné by měly být těhotné a kojící ženy, stejně tak děti.

Jaké bylinky nám pomohou při bolestech hlavy?

  • Kůra z bílé vrby
  • Máta
  • Kozlík lékařský
  • Zázvor
  • Kopretina řimbaba
  • Routa vonná
  • Zemědým
  • Meduňka
  • Ginkgo biloba

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Log in to comment


Avatar uživatele Alena
Alena odpověděl/a na téma: #2
Já používám na bolest hlavy tuto směs s meduňkou
Avatar uživatele manufaktura
manufaktura odpověděl/a na téma: #3
Hlava mě bolí, jen když je toho moc v práci, nebo když pořádně řádí děti. Jinak mám nasazenou v zahrádce mátu a piji ji v čaji, dělám si z ní bylinný likér, taky sirup. Miluju taky meduňku, která mě na noc zklidní a prý se po ní zdají i hezké sny.
Avatar uživatele Schwabka
Schwabka odpověděl/a na téma: #4
Tak toto je článek přesně pro mě, konečně jsem ho našla :) Akorát nevím, jak přesně se ty bylinky mají užívat, aby mi hlava nebolela.

Alena napsal: Já používám na bolest hlavy tuto směs s meduňkou


Jak se to prosím užívá a funguje to?
Avatar uživatele manufaktura
manufaktura odpověděl/a na téma: #5
Tak o třtinové melase jsem už taky hodně četla a slyšela, ale o jejím spojení s meduňkou ještě ne. Vím, že je to směs plná vápníka, draslíku a železa, ale protože v tomto článku nebylo napsané, jak se má užívat, tak si myslím, že by vám poradila lékárnice.
Avatar uživatele Schwabka
Schwabka odpověděl/a na téma: #6
To asi ano, lékárníci by to mohli vědět. Nebo si to přečtu v příbalovém letáku :) Ono také záleží, z čeho ta bolest hlavy pramení. To já se například doteď nedozvěděla a těch příčin může být nekonečně mnoho. Pokud je to třeba stresem, tak by meduňka mohla pomoci.
Avatar uživatele marjenka
marjenka odpověděl/a na téma: #7

Schwabka napsal: To asi ano, lékárníci by to mohli vědět. Nebo si to přečtu v příbalovém letáku :) Ono také záleží, z čeho ta bolest hlavy pramení. To já se například doteď nedozvěděla a těch příčin může být nekonečně mnoho. Pokud je to třeba stresem, tak by meduňka mohla pomoci.


Meduňku mám také ráda a dávám si ji do čajových směsí, když je zima nebo klidně i s mátou do sklenice s vodou, když je horko. Máta je taková svěží a meduňka je taková citronová, takže je také moc osvěžující.
Avatar uživatele marjenka
marjenka odpověděl/a na téma: #8

Schwabka napsal: Tak toto je článek přesně pro mě, konečně jsem ho našla :) Akorát nevím, jak přesně se ty bylinky mají užívat, aby mi hlava nebolela.

Alena napsal: Já používám na bolest hlavy tuto směs s meduňkou


Jak se to prosím užívá a funguje to?


A máš tu směs s meduňkou vyzkoušenou, nebo ti ji jenom někdo doporučoval? Řada takových tinktur a směsí se dá vklidu udělat doma, tak je to možná lepší, protože víš, kdes rostlinku pěstovala a nemusíš se bát, co tam všechno přidali za chemii.