Jak se motivovat k cvičení a zhubnutí

Hubnutí může být obtížné, a zatímco je snadné s programem hubnutí začít, může být těžké pokračovat, dokud nedosáhnete výsledků, které chcete. Abyste se motivovali k tomu, abyste pokračovali ve vašem cvičení a hubnutí, budete muset vyvinout některé triky jak se zaměřit na to, co chcete dosáhnout. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci vás motivovat, abyste vstali z pohovky, nastartovali vaše hubnutí a udrželi je.

1. Nastavte si malé, reálné cíle

Velké dlouhodobé cíle jsou ohromující a často vedou k pádu, nebo kapitulaci. Nereálné cíle hubnutí také pravděpodobně budou působit demotivačně, protože mají tendenci způsobovat frustraci, když zjistíte, že je nemožné dosáhnout toho, co jste si předsevzali.

Pokud jde o cvičení a dietu pro hubnutí, pak cíl jako jít do posilovny minimálně třikrát týdně po dobu jednoho měsíce, je mnohem lepší, než rozhodnutí chodit cvičit každý den po celý rok, protože je mnohem méně ohromující a je dosažitelné.

Nezapomeňte, že po dosažení každého malého cíle si můžete nastavit nový, nebo zvýšit dobu původního. Často se něco, co jste zvládli za krátkou dobu nezdá být tak nedosažitelné v dlouhodobém horizontu, pokud se vám to již jednou podařilo dosáhnout.

Je také důležité být realistický, protože pokud si stanovíte cíle, které nemůžete dosáhnout, nikdy nezažijete pocit dosažení a úspěchu, který vás motivuje k dalšímu pokračování.

2. Dělejte něco, co vás baví

Není nic horšího, než se snažit motivovat sami sebe dělat něco, co nenávidíte. Je mnohem snazší nalézt motivaci, pokud vás aktivita skutečně baví, takže při výběru cvičebního režimu se pokuste najít něco, co máte rádi.

Cvičení nemusí vždy znamenat, jít do posilovny a hodiny zvedat činky protože konec konců existuje spousta dalších možností, jak spalovat kalorie, naladit vás a získat vaše srdce. Zjistěte si oddělení v místní tělocvičně, jako strečink nebo pilates, nebo zkuste týmový sport, či dokonce tanec. Pokud máte rádi pobyt venku, travte více času pěší turistikou, během nebo jízdou na kole.

Dokonce i chůze je vynikající forma cvičení, takže si dejte nějaké přátele dohromady a jděte na procházku místo kávy. Je pravděpodobné, že ani neuvědomíte, že cvičíte.

3. Cvičte s přáteli

Setkání s přáteli na cvičení je skvělý způsob, jak se motivovat pokud se vám samotným jít nechce. Cvičení s přítelem může být také skvělý způsob jak vás pro cvičení získat a může dokonce podporovat trochu zdravé konkurence, která může způsobit, že se budete snažit víc, než kdybyste byl sám, nebo vás donutí zkoušet nové věci, které jsou mimo vaši zónu pohodlí, ale které mohou mít přínos pro vaše hubnutí.

Dobrý přítel bude také nabízet podporu a povzbuzení v době, kdy poslední věc, kterou byste chtěli dělat, je cvičení.

4. Zaregistrujte se v oddíle

Vytvořit si věrnost k oddílu může být více motivující, než náhodně cvičit na vlastní pěst. Pro začátek budete často muset za toto privilegium zaplatit, což samo o sobě může být motivující - nechcete utrácet peníze, a za druhé učitel nebo ostatní členové si po chvíli všimnou, pokud se nechcete zúčastnit.

Někdy je o dost jednodušší jít do oddílu, než vysvětlovat, proč jste po dobu tří týdnů bezdůvodně chyběli, protože jste se prostě na to necítili!

5. Použijte vizuální nástroje

Umístění vašeho obrázku, na kterém jste, když jste dosáhli vaší cílové hmotnosti nebo záznamu o vaše hubnutí na viditelném místě vám pomůže uvědomit si, proč a co se snažíte dosáhnout.

Buďte v tom však realističtí, nebo to může mít opačný účinek, například uvedení vašeho obrázku z doby, kdy vám bylo 16 nebo 6ti stopého supermodelu na lednici, pravděpodobně způsobí spíše zklamání, než motivaci, pokud jste na míle vzdálen od těchto ideálů.

Sledování hubnutí na grafu nebo tabulce může být motivující, ale buďte si vědomi toho, že úbytek hmotnosti má obecně stagnující průběh a nebude důsledně klesat. Pokud cvičíte, nemusíte dokonce ani ztratit na váze, protože jste získali svalovou hmotu, takže přemýšlejte o vhodnějším nástroji pro sledování svých pokroků, jako je obvod pasu nebo konfekční velikosti.

6. Odměňte své pokroky

Když dosáhnete jednoho z vašich cílů, odměňte se speciální léčbou, jako novým oblečením, lázeňským dnem, ale i relaxační horkou koupelí. To bude motivovat nastavení dalšího cíle a jeho dosažení, když víte, že vám úspěch přinese něco příjemného.

7. Diskutujte o vašich cílech hubnutí

Diskuse o vašich cílech hubnutí s přáteli, rodinou nebo zdravotnickým personálem může být dobrým motivátorem, protože jsou si pak vědomi toho, co se snažíte udělat, a všimnou si, jestli jste toho dosáhli, nebo ne. Vědomí, že jiní sledují váš pokrok vás bude často stimulovat k tomu, abyste se více snažili, a je vždy dobré, mít podporu jiné osoby, když se snažíte o motivaci.

8. Připojte se ke skupině, která vás podpoří

Pokud se opravdu snažíte být motivovaný pro dietu a cvičení pro hubnutí, pak setkání s týmem podobně smýšlejících jedinců, kteří provádějí stejnou věc, je skvělý způsob, jak získat podporu a také nové nápady pro motivaci.

9. Podívejte se na to, co vám brání zhubnout, a najděte řešení

Pokud si sednete a vytvoříte seznam důvodů, pro které nemůžete udělat zdravé změny ve svém jídelníčku nebo pravidelně cvičit, potom je někdy jednodušší hledat řešení. Například je-li problémem doba, přemýšlejte o způsobech, jak můžete cvičit doma nebo během přestávky v práci. Internet je skvělé místo, kde hledat nápady, jak vyřešit vaše problémy. Je pravděpodobné, že existuje mnoho lidí, se stejnými problémy, jako máte vy. Najít způsoby, jak učinit cvičení snadným je klíčem k tomu zůstat motivovaný a udržet to v dlouhodobém horizontu.

10. Přidejte rozmanitost, aby jste udrželi motivaci

Monotónnost je nudná a nedá vám motivaci pro pokračování. Nejen to, ale pokud jde o cvičení, soudí se, že rozmanitost zvyšuje efektivnost vašeho tréninku. Pokud zjistíte, že vás nudí dělat to, co právě děláte, zkuste něco nového abyste přinesli trochu vzrušení do vašeho dne a zatížili vaše tělo tvrději.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje