Možná jste to někteří zažili, když jste byli dětmi. Možná toto téma teď řešíte se svými vlastními ratolestmi. Somnambulismus neboli náměsíčnost se totiž nejčastěji objevuje právě u dětí a to až u 15%. Čím je to způsobené? Může to být nějak nebezpečné a existuje nějaká léčba či prevence?
Asi málokteré dietě se povedlo získat natolik pozornosti z odborných i neodborných kruhů, jako právě této variantě hubnutí. Atkinsonova metoda se může pochlubit typickými internetovými obrázky stylu „Zhubl 10 kilo za 1 měsíc!“, ovšem s rozdílem, že zde se vážně může jednat o realitu. Stejně jako ve většině ostatních diet, se jedná i zde o účel snižování sacharidů ve stravě. Snížení sacharidů má za následek úbytek aktivní energie v lidském těle a díky tomu musí organismus sáhnout pro tukové zásoby, které nám do té doby zůstávaly velice nelichotivě uloženy na mnohých místech těla. Úbytek sacharidů během této diety je však mnohem razantnější, než doporučují diety ostatní.
Hydratace je důležitou složkou pro udržení jemné, vláčné a mladě vypadající pokožky. Je to něco, co byste měli dělat nábožně, ať máte suchou nebo mastnou pleť. Aplikace vysoce kvalitního obličejového hydratačního krému je zásadní, protože může účinně uzamknout vlhkost tím, že na kůži vytvoří světelnou barieru.
Náhradu kyčelního kloubu podstoupí v České republice ročně stovky pacientů. Nejčastěji to bývá z degenerativních změn kyčelního kloubu a více pacientů je mezi ženami. Menší procento pacientů má kyčelní kloub opotřebovaný již v mladším věku v důsledku nesprávných anatomickcých poměrů mězi kloubní hlavicí a kloubní jamkou, což bývá vrozené. Další skupinou pacientů jsou lidé po úrazu, jehož vlivem dojde ke zničení kyčelného kloubu.
Pokud jde o zápach nohou, jsou dvě věci, se kterými se budete muset vypořádat – pot a bakterie. Není to pot, co působí zápach, ale bakterie, žijící ve vlhkém prostředí, které pot vytváří. Pot je většinou bez zápachu, s výjimkou toho, jenž pochází ze žláz v genitáliích a podpaží, známých jako apokrinní žlázy. Pot z těchto žláz obsahuje aminokyseliny a bílkoviny, jimiž se živí bakterie, vydávající tu neatraktivní vůni. Bakterie na nohou vydávají jakýsi plyn, jenž je zdrojem vašich problémů se zápachem nohou. Tím, že budou vaše nohy suché a čisté, nebudete se muset starat o jejich zápach.
Vůně mají významný vliv na lidskou psychiku. Dokáží inspirovat k lepším výkonům, aktivizují naši pozornost, dokáží navozovat pocit svěžesti a čistoty, pomocí vůně lze také vzbudit pozornost okolí. Hledáte vůni, která podtrhne kouzlo vaší osobnosti? Nechcete draze utrácet za drahé parfémy? Řešení se nabízí jen jedno.
To, že se jedná o nemoc postihující především mladé dívky, je celkem všeobecně známo. Nevyhýbá se ovšem ani jiným věkovým kategoriím ani opačnému pohlaví. Časté jsou také zkreslené pohledy na nemocné dívky (ale i chlapce). Ne každý totiž ví, jaké závažnosti může tato nemoc dosáhnout a jaké může mít dopady na lidské zdraví. Protože je to ovšem nemoc psychosomatická, má neblahé důsledky nejen na tělo, ale také na duši. Co vše může mentální anorexie způsobit nemocnému?
Manukový med se od klasického včelího medu liší svými vlastnostmi, sběrem a zpracováním. Vlastnosti a účinné látky jsou detailně prostudovány a řadí se mezi přírodní léčiva. Manukový med má výrazné antibakteriální účinky a nemá vedlejší negativní účinky. Antibakteriální účinek manukového medu byl využíván již ve starověku. Již původní australští obyvatelé používali manukový med na mnohé zdravotní problémy.
Toto méně časté onemocnění je vyvoláno nadměrným ukládáním železa do tkání. Naše tělo železo nezbytně potřebuje, ale také si pečlivě hlídá jeho hladinu. Pokud se ukládá ve větší než zdravé míře, vede to k toxickému poškození. To může být buď častější vrozené, nebo získané, čili sekundární, které se do těla dostává opakovanými transfúzemi nebo léčbou jiné choroby.
O kapavce slyšel pravděpodobně už každý a zatímco je mezi mladými generacemi často podceňovaná, ve světě se jí stále nedaří vymýtit. Název této nejrozšířenější pohlavně přenosné choroby na světě je odvezen od slovesa kapat. Starší generace možná znají její německý výraz „tripper“, který v překladu rovněž znamená kapat.
Napadá vás někdy, při vaší jízdě po silnicích, jak je možné, že se někteří řidiči chovají jako hulváti, a jiní ne? Přemýšleli jste někdy nad tím, co v nich vyvolává agresivitu a nevhodné chování? Na téma agresivity u řidičů bylo provedeno mnoho studií s mnoha výsledky, ze kterých nelze stanovit přesnou příčinu agresivity, neboť každý řidič je jiná osobnost a proto má i jiné důvody. Existují ovšem podněty, které mohou rozčilovat více řidičů – nejen ty agresivní.