images/magazin/04-2016/krem.jpg

Hydratace je důležitou složkou pro udržení jemné, vláčné a mladě vypadající pokožky. Je to něco, co byste měli dělat nábožně, ať máte suchou nebo mastnou pleť. Aplikace vysoce kvalitního obličejového hydratačního krému je zásadní, protože může účinně uzamknout vlhkost tím, že na kůži vytvoří světelnou barieru.

V současnosti jsou na trhu k dispozici stovky obličejových hydratačních krémů. Mnoho z nich ve svém popisu říká, že ony jsou ty, které vám mohou pomoci vypadat krásně tím, že učiní vaši pleť jemnou a udrží na uzdě ty jemné linky a vrásky. Avšak jakmile se podíváte na seznam složek, zdá se, že je to o něčem jiném.

Mnoho z hydratačních krémů, určených pro aplikaci na obličej obsahuje tvrdé a umělé přísady. Pokud si myslíte, že když se vám nedostanou do úst, nezničíte si zdraví, zamyslete se znovu. Vaše kůže je polopropustný orgán, což znamená, že některé z chemických látek obsažených ve výrobku mohou být absorbovány. Když už jsou v krevním řečišti, mohou se snadno dostat do různých tkání a orgánů, kde se hromadí a v dlouhodobém horizontu působí nejrůznější problémy.

Některé z těchto chemických látek mohou také vyvolat celou řadu akutních vedlejších účinků na kůži. Zvláště pokud jste na ně citliví, není nepravděpodobné, že to pro vás skončí červenou, svědivou a podrážděnou pokožkou. Přesně z tohoto důvodu je pro vás nejlepší takový hydratační krém, který neobsahuje žádné chemikálie, které mohou nadělat více škody než užitku.

To je důvod, proč je vlastní obličejový krém často chytřejší nápad, než návštěva místního supermarketu, lékárny či obchodu s kosmetikou, abyste získali komerčně dostupný hydratační výrobek. Použití něčeho, co jste vytvořili doma vám může poskytnout klid, protože přesně víte, jaké složky byly použity. Když víte, že výrobek obsahuje jen mírné a přírodní složky, můžete se více soustředit na to, abyste byla krásná.

Níže najdete velmi jednoduchý recept na DIY obličejový hydratační krém. Moc hezké na tom je to, že je to tak snadné, protože se používají jen 3 různé složky, které lze snadno zakoupit. Každá z nich napomáhá zjemnit pokožku a hydratovat buňky opravdu jedinečným způsobem.

Čtěte dále, abyste mohli začít!

Složení:

  • ½ šálku kokosového oleje
  • 1 lžička E-vitaminu (oleje )
  • 12 kapek levandulového esenciálního oleje

Postup:

  1. Kokosový olej bývá při pokojové teplotě tuhý. Chcete-li jej roztavit, jednoduše dejte nádobku do teplé vody a ponechte ji tam po dobu několika minut.
  2. Jakmile se roztaví, odměřte ½ šálku do malé nádoby.
  3. Přidejte lžičku olejového vitaminu E (který můžete získat tak, že natrhnete a vyprázdníte gelové tobolky vitaminu E) a 12 kapek levandulového oleje.
  4. Velmi dobře promíchejte a nechte kokosový olej ztuhnout. Tak získáte velmi silný obličejový hydratační krém.

Takto snadno získáte hydratační krém, který skvěle účinkuje bez jakýchkoli vedlejších účinků. Použijte tento super jednoduchý a účinný hydratační krém, kdykoli je to nutné, abyste zahnali sucho, svědění i nevzhledné jemné linky a vrásky.