Nejteplejší část roku je tady a s ní bude přibývat hodin, které budete trávit na čerstvém vzduchu. Pobyt v lese i na zahradě znepříjemňují komáři a jiný bodavý hmyz. Velkou hrozbou jsou klíšťata, od kterých hrozí nákaza boreliózou či klíšťovou encefalitidou. Existuje jediná funkční ochrana – používejte kvalitní repelent. Mezi jednotlivými druhy jsou velké rozdíly, záleží na obsahu aktivní látky!
Křen, který v sobě ukrývá silné aromatické látky a má významné účinky pro podporu zdraví. Jaké je využití této po staletí oblíbené rostliny a na co všechno pomáhá? Křen je poměrně obyčejný a často neprávem opomíjený. Jakmile jednou poznáte jeho sílu a schopnosti, budete si ho chtít vypěstovat také.
Tasemnice je červ, který dokáže napáchat velké problémy. Na světě bylo zatím odhaleno přes 5000 druhů tasemnic a podle vědců to určitě není konečný počet. I když se o tasemnici hovoří jako o nebezpečném parazitovi, stále častěji se spojuje také s léčbou, a to hned několika nemocí. Jak poznáte, že tasemnici máte a musíte ji léčit a kdy naopak lze s její pomocí vyřešit i závažné zdravotní problémy?
Jistě už o viru Zika něco tušíte. Kdo nežil posledního půl roku na jiné planetě, ví, jaká je situace. Odborníci tvrdí, že tu s námi je už přes 60 let, ale teprve v uplynulém roce se začal projevovat. Před pár měsíci se z něj stal globální problém a Světová zdravotnická organizace varovala, že se během léta nejspíš dostane do oblíbených dovolenkových destinací. Lidé se teď ptají, co dál. Mají se své dovolené v teplých krajích vzdát? Je virus opravdu tak nebezpečný?
Většina mužů se někdy zabývá otázkou, jak zlepšit erekci. Na internetu najdete spoustu tipů a zaručeně „fungující“ triky. Skutečnost je taková, že každý je obdařený (nebo možná prokletý) tím, co dostal, a měl by se s tím spokojit. Menší změny k lepšímu však jsou možné. S těmito tipy můžete být na příští sex připraveni.
Ve světě, ve kterém žijeme, jsou mobilní telefony stále důležitější. Máme je u sebe 24/7, bereme je s sebou všude, a když je náhodou zapomeneme doma, máme pocit, že nám něco chybí. Nechceme je vypnout ani na minutu a ve spánku je umísťujeme na noční stolek, aby byly hezky po ruce. Jenže tenhle zvyk moc neprospívá našemu zdraví.
Je to tady, teplé letní dny strávené v přírodě se blíží, a tak je třeba myslet na své zdraví. Klíšťata už se běžně vyskytují a komáry u vody také potkáte. Komáři jsou jen nepříjemní, zato s klíšťaty je to horší. Jestli proti nim nejste očkování, nezbývá než se mít na pozoru a vsadit na účinnou prevenci. Vyzbrojte se proti nim vitamínem B1.
Orthorexie neboli posedlost zdravým jídlem je druhem poruchy příjmu potravy, stejně jako anorexie nebo bulimie. Netrpíte touto chorobou?
Ibalgin je název volně prodejného léku, který patří k nejvyužívanějším vůbec. Díky rozsáhlé mediální kampani máme v hlavách zafixováno, že vyřeší snad všechny typy bolestí, a to velmi rychle. Nachází se Ibalgin i ve vaší domácí lékárničce? Než po něm sáhnete, měli byste vědět, jak ho správně užívat a kdy opravdu pomůže.
Lexaurin a Neurol jsou 2 nejznámější léky, které jsou určeny k mírnění projevů úzkosti. Jejich užívání je vázáno na lékařský předpis a má svá přísná pravidla. Oba léky jsou totiž návykové! Jak léky pomáhají a kdy vám je lékař předepíše?
Možná jste si toho už někdy všimli při sledování televizních přenosů sportovních událostí, pověstní jsou tím zvláště tenisté či atleti. Na různých částech těla dávají světu na odiv sval ošetřený páskou, která na první pohled působí dojmem, že má zpevnit zranitelné místo. Jestli je tohle všechno, co jste o tzv. tejpování doposud věděli, následující řádky vám poodhalí, o co se vlastně jedná.