Už se vám někdy stalo, že jste si „cvrkli“ do kalhot? Bohužel se nejedná o nic výjimečného. Tento zdravotní stav nazýváme inkontinencí. Jedná se o nežádoucí únik moči. Jedinec není schopný včas doběhnout na toaletu, moč odchází v nevhodném čase a na nevhodném místě. Dětem je to odpuštěno, ale dospělým? Zkuste si představit, že by se něco takového stalo vám – na veřejnosti!
A, B, C, D, E, … Ne, nepřeříkáváme si tady abecedu. Přesně tato písmenka, ve spojení ještě minimálně s K, označují pro tělo nejdůležitější vitamíny. V létě jich má tělo obvykle dostatek, přijímá je od sluníčka a plodů, které v tomto období běžně konzumujeme. Ale co teď v zimě?
Výzkumníci z Northeastern Ohio Univerzity vysoké školy medicíny a farmacie se podívali na rakovinu jater a na léky, přírodní i syntetické, které jí mohou zabránit a léčit ji. Literatura uvádí potřebu tohoto výzkumu.
Pásový opar je infekční onemocnění jednotlivých nervů na povrchu kůže. Je způsobeno virem varicella-zoster – stejným virem, který způsobuje plané neštovice. Každý, kdo se zotavil z planých neštovic, ať dítě nebo dospělý, může dostat pásový opar. Ve Spojených státech se vyskytuje odhadem 1 milion případů planých neštovic ročně, u 1 ze 3 lidí se během jejich života vyvinou plané neštovice.
Pozitivní účinky medicinálních hub jsou v poslední době často diskutovaným tématem. I vy jste se již určitě setkali minimálně s u nás dobře známou hlívou ústřičnou a přemýšleli jste o tom, co je to za novinku, a zda skutečně podporuje imunitu. Žádná novinka! Čínská medicína s houbami pracuje již celá tisíciletí. To jen dnešní uspěchaná doba plná stresu volá po tom, abychom se vrátili ke kořenům a sáhli po osvědčených metodách.
Je obecně známo, že konzumujeme velmi málo ovoce a zeleniny. Přitom je to kromě vlákniny velmi důležitý zdroj vitamínů, antioxidantů a minerálů. To jsou látky, které podporují náš imunitní systém a v době, kdy do práce i z práce chodíme za tmy a v mrazu prostě naše tělo potřebuje silnou a účinnou podporu nejvíce. Velká část populace se nechá zlákat jednoduchou koupí vitamínů v krabičce jakožto doplňku stravy.
Epidermolysis Bullosa (EB) je onemocnění, které způsobuje, že kůže je křehká. Proto se také nazývá syndrom motýlích křídel. Protože kůže je tak křehká, může být snadno zraněna, způsobuje tvorbu bolestivých puchýřů. Tyto puchýře mohou způsobit vážné problémy, pokud se infikují.
Před 2700 lety přišli staří Číňané na to, že dotyky určitých bodů na lidské pokožce příznivě působí na zdraví organismu. Jejich objev nebyl zdaleka ojedinělý. Některé zdroje uvádějí, že vlastní specifickou masáž má každá rozvinutější kultura.
Zimní měsíce představují příležitost ke splnění odkládaných úkolů. Atmosféra blížících se Vánoc a konce roku k tomu přímo vybízí. Někteří z nás se ale chystají na splnění větších restů. Zvyšuje se počet chirurgických zákroků.
Neplánovaně otěhotnět bývá nepříjemné, zvláště pokud žena nebo dívka nechce vychovávat dítě bez partnera a není si jistá, zda ho sama uživí. Nevidíte jiné východisko? Potom čtěte, co vás čeká a nemine, když se rozhodnete pro potrat. Jaká jsou rizika umělých potratů? Do kdy je možné v těhotenství provést interrupci? Jak potrat probíhá?
Statistiky vyspělých států hovoří jasně. Až polovina úmrtí v nich je zapříčiněna nemocemi oběhové soustavy, čtvrtina lidí pak umírá na rakovinu. Zdá se to jako nezvratný osud, každý druhý z nás zemře na infarkt nebo mozkovou mrtvici, každý čtvrtý podlehne rakovině. Civilizované společnosti zajišťují sice jistou míru bezpečí před násilnou smrtí a díky špičkové úrovni lékařství zaručují vysokou dobu dožití, nezdravý životní styl však s sebou nese civilizační choroby, které původně lidstvo neznalo. Jak se chránit a co dělat, když problém nastane?