Kde brát na podzim a v zimě vitamíny?

A, B, C, D, E, … Ne, nepřeříkáváme si tady abecedu. Přesně tato písmenka, ve spojení ještě minimálně s K, označují pro tělo nejdůležitější vitamíny. V létě jich má tělo obvykle dostatek, přijímá je od sluníčka a plodů, které v tomto období běžně konzumujeme. Ale co teď v zimě?

Samozřejmě je tu možnost pořídit si vitamíny. V lékárnách vás informují o široké nabídce, možná nějaké znáte i z televizních reklam. Zdá se, že každý by si v oblasti vitamínů našel to svoje. Vyrábí se jako cucavé bonbony, prášky na polknutí i želé medvídci pro děti. Ale skutečně je nutné dodávat tělu potřebné látky uměle?

Nakupte raději zásoby ovoce a zeleniny

Během podzimu a zimy je potřeba tělo zásobovat větším množstvím vitamínů. Díky tomu se pak lépe vyrovná s virovými onemocněními a únavou spojenou s nepříznivým počasím. Doporučuje se konzumovat je čerstvé, protože v syrové formě mají největší obsah vitamínů. Otázkou však zůstává, kde čerstvé ovoce sehnat?

Čerstvé ovoce a zelenina jsou doménou společnosti Šandera, která se už dvacet let zabývá zásobováním a rozvozem těchto produktů do restaurací, škol, školek, hotelů, jídelen a dalších míst po Praze a okolí.

Zásoby z ČR i zahraničí

Své zboží zčásti pěstuje – například listové saláty, brambory a cibule pochází z ČR. Ovoce, které u nás neroste, dováží ze zahraničí a skladuje ve speciálních chladicích boxech. Velkoobchod ovoce a zeleniny Šandera disponuje bohatým vozovým parkem čítajícím desítky aut, takže expedice je velmi pružná. Možná, že ovoce a zeleninu dováží i do obchodu či restaurace, kam chodíte. Třeba jejich produkty konzumují vaše děti ve školní jídelně.

Jezte ovoce a zeleninu na různé způsoby

Bydlíte-li v Chýni, můžete si přímo dojít do farmářské prodejny, kde velkoobchod zelenina a ovoce prodává své produkty od úterý do soboty. V opačném případě možná na jejich webu či facebookovém profilu najdete aspoň zajímavé recepty z ovoce i zeleniny. Vyzkoušejte je a uvidíte, že kromě dodávání vitamínů jsou také moc dobré.

Čaje