Medicinální houby jsou účinnou zbraní v boji proti chorobám

Pozitivní účinky medicinálních hub jsou v poslední době často diskutovaným tématem. I vy jste se již určitě setkali minimálně s u nás dobře známou hlívou ústřičnou a přemýšleli jste o tom, co je to za novinku, a zda skutečně podporuje imunitu. Žádná novinka! Čínská medicína s houbami pracuje již celá tisíciletí. To jen dnešní uspěchaná doba plná stresu volá po tom, abychom se vrátili ke kořenům a sáhli po osvědčených metodách.

Moderní doba vede ke vzniku fyzických i psychických potíží

Problémy s imunitou má dnes každý druhý člověk. Lehce se nachladíme, skolí nás každá viróza a celou zimu nám teče z nosu. Společností vyvíjený tlak na výkon nám navíc nedovoluje pořádně se vyléčit, naopak nás nutí k tomu, abychom ignorovali varovné signály organismu a hnali se dál, což způsobuje ještě větší stres. Čínská medicína takový životní styl neschvaluje. Vidí tělo jako souhrn pěti systémů (podle pěti hlavních orgánů: játra, srdce, plíce, ledviny a slezina), přičemž nemoc je projevem nerovnováhy v jednom z nich, případně mezi jednotlivými systémy. Taková nerovnováha může být způsobena i psychickým rozpoložením člověka, a právě proto je třeba vyhýbat se dlouhodobým negativním emocím a vlivům, mezi nimiž kraluje právě stres. Kdo to ale dokáže? Kromě toho náš organismus neustále bombardují různé škodlivé látky a alergeny. Pak není divu, že jsme neustále nemocní.

Jak podpořit imunitu

Samozřejmě, že prvním krokem k dlouhotrvajícímu zdraví by měla být změna životosprávy. Zdravě jíst, dopřávat tělu pravidelný pohyb a nezanedbávat ani psychiku, to je však běh na dlouhou trať. Vyplatí se proto imunitu nějak nakopnout – a právě zde mohou pomoci medicinální houby. Co všechno dokážou? V prvé řadě podpoří orgány, které se zabývají detoxikací organismu, a pomohou nám tak zbavit se škodlivin, jimiž je naše tělo zaneseno. Dále dodávají tělu potřebnou energii, konečně tedy zatočíme s chronickou únavou. Stěžejní jsou ale jejich účinky na posílení a regulaci imunitního systému. Zvyšují a aktivizují naše T-lymfocyty, které zastávají přirozenou ochranu organismu, čímž dochází ke stimulaci imunitní reakce. Snadněji si tak poradíme nejen s obyčejným nachlazením, ale dokonce i s rakovinným bujením.

Zorientujte se na trhu

Pokud s medicinálními houbami teprve začínáte, rozhodně neuděláte chybu osvědčenou kombinací Cordyceps a Reishi. Působí na organismus jako injekce energie, podpoří imunitu, libido i kardiovaskulární systém. Pozitivní změny zaznamenáte i na psychice. Co se týče účinnosti různých preparátů, které jsou na trhu k dostání, je to jako se vším ostatním – buď vsadíte na kvalitu, nebo koupíte ten nejlevnější produkt a na výsledky budete marně čekat. Specialistou na medicínské houby je u nás společnost MycoMedica, její výrobky jsou připravovány výhradně z prvotřídních surovin. Vyrábí se z mladých hub, které v sobě mají největší množství účinných látek. Všechny používané suroviny jsou získávány z oblastí s minimálním znečištěním a pravidelně testovány ve špičkových laboratořích. Přípravky zachovávají ideální podíl polysacharidů v houbovém extraktu, což je okolo 30 %. Pokud trpíte častým nachlazením, únavou či nejrůznějšími civilizačními neduhy, určitě je vyzkoušejte.

Čaje