Grandaxin

Úzkost, stres, napětí, chronická únava a depresivní nálady, to jsou neduhy, jimiž trpí značné procento populace. Z velké části bývají důsledkem moderního způsobu života, který na nás klade obrovské nároky především v ohledu pracovní výkonnosti, ale často nám neposkytuje dostatek prostoru k odreagování se a načerpání sil. Úlevu od úzkosti nám dočasně může poskytnout Grandaxin.

Léky ano, ne však jako jediné řešení

Sevřený hrudník, bušící srdce, třes, zrychlený dech i zažívací potíže, to vše jsou symptomy, které lidé trpící úzkostí znají až příliš dobře. Tento nežádoucí emoční stav ve své nejhorší podobě dokáže člověku pořádně ztížit život nebo dokonce znemožnit provozování jinak běžných aktivit. Řešit jej pomocí léků je svým způsobem dvousečná zbraň. Sice se zbavíte vypjatého emočního stavu, nikoliv už však příčiny, která ho způsobila. Někdy je ale úleva opravdu nutná. Zvláště v kombinaci s terapií a změnou životního stylu mohou přípravky na bázi benzodiazepinu jako Grandaxin k odstranění potíží výrazně napomoci.

V čem je Grandaxin jiný

Grandaxin je lék náležící do skupiny anxiolytik, tedy látek snižujících psychické napětí, úzkost a strach. Mezi medikamenty odvozenými od benzodiazepinu má výjimečné postavení díky tomu, že je mimořádně šetrný. Nemá žádné tlumivé účinky, můžete ho proto bez obav užívat během dne, aniž byste usínali nebo trpěli sníženou pozorností. Nezpůsobuje ani uvolnění svalů, tudíž je vhodný i pro jedince trpící různými druhy svalových onemocnění. Jeho účinnou složkou je tofisopamum (50 mg v jedné tabletě). Zabírá rychle a spolehlivě, proto je mezi lékaři i pacienty velmi oblíbený.

Kromě již zmíněné úzkosti se tablety Grandaxin se používají i při nežádoucích stavech. Může vám pomoci při:

- nervozitě, strachu a úzkostech,

- panické poruše a fobii,

- potížích při odvykání od alkoholu,

- vegetativních poruchách (pocení, sucho v ústech, bušení srdce),

- letargii, nedostatku motivace a chronické únavě,

- citové sklíčenosti,

- potížích provázejících klimakterium,

- a psychicky podmíněných poruchách potence.

Na co je třeba dát si pozor

Vedlejší účinky Grandaxinu nebývají časté. Patří mezi ně především potíže s usínáním, které lze většinou snadno vyřešit braním léku v dřívější hodinu či snížením dávek, a zvýšená aktivita. Na tu je třeba dávat pozor, u někoho totiž může přerůst až v agresivitu. Rozhodně ho neužívejte v kombinaci s alkoholem! Kontraindikacemi jsou alergie či přecitlivělost na jeho účinnou látku tofisopam, onemocnění jater a ledvin, závažnější psychická onemocnění (psychóza, maniodeprese, schizofrenie, OCD…), některé léky (např. imunosupresiva) a epilepsie. Nedoporučuje se ani osobám nad 65 let, mladistvým a ženám, které se nacházejí v prvním trimestru těhotenství, nebo právě kojí.

Přestože se jedná o jeden z šetrnějších léků, je důležité dodržovat doporučené dávkování, tedy 1-2 tablety jednou, maximálně však 3× denně. Užívejte Grandaxin pravidelně, omylem vynechanou dávku nenahrazujte zvýšením té následující a dbejte pokynů svého lékaře.

Ordasoft Social Comments and Sharing Free

Komentáře