Odkud čerpat vitamíny na podzim a zimě?

Je obecně známo, že konzumujeme velmi málo ovoce a zeleniny. Přitom je to kromě vlákniny velmi důležitý zdroj vitamínů, antioxidantů a minerálů. To jsou látky, které podporují náš imunitní systém a v době, kdy do práce i z práce chodíme za tmy a v mrazu prostě naše tělo potřebuje silnou a účinnou podporu nejvíce. Velká část populace se nechá zlákat jednoduchou koupí vitamínů v krabičce jakožto doplňku stravy.

Vzpomínáte si na to, že ovoce i zelenina se dají pořídit i čerstvá? Při výběru ovoce a zeleniny je však zapotřebí dávat si pozor. Mnohé z nich jsou nesprávně předpěstované a skladované, uměle načančané a na první pohled prostě k nakousnutí. Druhý pohled nás ovšem nezřídka zklame a dostatek vitamínů a minerálů obsahovat nemusejí.

Je vždy kupované velkoobchodní zboží kvalitní?

V dnešní době si málokdo z nás doma pěstuje celé spektrum ovoce a zeleniny. Existují však firmy, které se této problematice věnují a jsou na ni specializované. Znamená to sice, že ne celý rok mají na trhu veškerý sortiment. I oni musí některé zboží dovážet. To je pro zákazníka ovšem výhoda, protože tito pěstitelé a prodejci mají sami zájem na kvalitě prodávaného produktu a napolo „otlučená jablka či jiné ovoce a zeleninu“ u nich neseženete.

 

 

 

 

Čaje