Kyselina hyaluronová

Přirozená molekula vyskytující se v našem těle dokáže při izolaci a cíleném použití doslova zázraky. Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí mezibuněčné hmoty a z více než 50 % se nachází právě v pokožce. Na co všechno se používá a s čím vším vám může pomoci? Přečtěte si, jakou sílu v sobě skrývá tato přírodní sloučenina.

Kyselina hyaluronová na obličej

Hlavní úlohou kyseliny hyaluronové je udržení optimálního napětí a pružnosti pokožky. Její nedostatek a snižování přirozeného výskytu v pleti působí vznik vrásek a povislých kontur. Koncentrace kyseliny hyaluronové se s věkem snižuje, což má za následek ztrátu mladistvé jemnosti a napnutí pleti. Nedostatek této sloučeniny vyvolává i sníženou hydrataci, kdy mezibuněčná hmota v pokožce již není schopna vázat takové množství vody. To vede k efektu vysušené pleti. Naštěstí existuje cesta jak tento proces zpomalit. Aplikace kyseliny hyaluronové na obličej probíhá nejčastěji ve formě krému či séra.

Nafigate kyselina hyaluronová

Kvalitních výsledků je možné dosáhnout použitím vysoce koncentrované kyseliny. 100 % Nafigate kyselina hyaluronová představuje vysoce čistou a velmi koncentrovanou formu. Ta působí nejen ve vrchních vrstvách pokožky, ale dostává se i do hlubších částí. Tam vydrží o něco déle a napomáhá vlastním regeneračním procesům buněk. Jedná se o čistý produkt bez obsahu parabenů a parfemace.

Kyselina hyaluronová výplň vrásek

Jak se zbavit vrásek? Musíte pleť napnout a vyhladit. S tím pomůže právě kyselina hyaluronová, která pomůže s vyplnit mezibuněčné prostory a naváže na sebe tolik důležitou vodu. Ta se postará o přirozené napnutí pleti. Jedná se o naprosto neinvazivní metodu založenou na přirozených reakcích ve vrstvách pokožky. Je potřeba zmínit, že samotná aplikace pro dokonalé vyhlazení vrásek nestačí. Je nutné pravidelně obnovovat obsah kyseliny, jejíž koncentrace se časem snižuje.

Kyselina hyaluronová do kloubu

Tato sloučenina je přirozenou součástí nejen pokožky, ale i kloubního aparátu. Jedná se o součást pojivové tkáně, kam patří i klouby. Injekční aplikace přímo do kloubu pomáhá s akutnějšími problémy většího rázu. Ideální je kombinace s tabletami. Tuto metodu volí řada sportovců i běžných lidí za účelem prevence přílišného opotřebení kloubů. Rizikové je vytvoření suchého prostředí mezi dvěma třecími plochami u kloubu, kde právě hyaluron hraje velmi důležitou roli a brání poškozování obou interagujících částí.

Aplikace kyseliny hyaluronové

Přímá aplikace probíhá na základě injekčního vpichu, kdy se určité množství kyseliny dostane do hlubších vrstev pomocí tenké jehly. Tento gel začne působit téměř okamžitě a s velkou pravděpodobností se přirozeně rozšíří do problematických částí pokožky. Jedná se o zákrok probíhající bez anestezie, kdy je aplikován pouze lehce umrtvující krém na pleť. Někteří lidé říkají, že se jedná o nepříjemný a bolestivý zákrok. Výsledky se ale dostaví velmi rychle a největší zlepšení pozorujeme přibližně měsíc po aplikaci.

Méně agresivní, ale o něco méně účinnou aplikací je krém či sérum. V tomto případě je nutné aplikovat skutečně pravidelně a vybrat si kvalitní produkt, kde je obsažena koncentrovaná kyselina hyaluronová.

Kyselina hyaluronová tablety

Protože se jedná o látku, která je tělu vlastní a umí ji samo využít a distribuovat do vhodných míst, jako jsou právě klouby a pokožka, je vhodná i aplikace pomocí tablet. Často se jedná o tablety, kde je kombinována kyselina hyaluronová s kolagenem, kdy dohromady tvoří silný tým při snaze o posílení přirozené pevnosti a kvality kůže i dalších pojivových tkání.

 

 

 

 

Čaje