Moderní způsob života je náročný pro oči. Nikdy dříve lidé netrávili tolik času sledováním nejrůznějších zařízení, jako jsou počítače, telefony, tablety a televize. Měli byste na to brát ohled a své oči trochu podpořit, aby se s nadměrným zatížením lépe vyrovnávaly.
V našich článcích jsme se zatím vždy zabývali stravováním dospělých jedinců. Ale jak je to s našimi ratolestmi, o tom tu nepadlo zatím ani slovo. Při tom se jedná o dost důležité téma, protože to, jak se člověk stravuje ve svém nejútlejším věku, ovlivňuje jeho zdravotní stav v dospělosti.
V dnešní době je kojení svým způsobem považováno za přežitek, přitom je to ta nejkrásnější cesta k navázání zdravého a blízkého vztahu mezi matkou a dítětem. Zároveň však můžeme říci, že je to i jediná cesta, jak se vaše děťátko může dostat k vitamínům, minerálům a dalším zdraví prospěšným látkám. Věřte tomu, že umělá mléka tyto látky miminku nepředávají v takovém množství, v jakém by potřebovalo.
Tématem našeho článku však není zkoumání tvoření vztahu mezi matkou a dítětem. Budeme se zabývat tím, jaké látky jsou miminku matkou zprostředkovány, jak dlouho by mělo být kojené a proč.
Ať už jste veganem pouze krátce nebo se řadíte mezi ty zkušenější a léty prověřené jedince, těhotenství vám může vyčarovat vrásky na čele. Na jednu stranu prožíváte radostné okamžiky a na dvě jasně viditelné čárky na těhotenském testu se díváte s úsměvem na tváři. Na stranu druhou se vám ale hlavou začíná vířit nespočet otázek.
V české kotlině si doposud neznámá obilovina amarant – neboli laskavec, taktéž zvaný sloní ucho - získává popularitu jako zdraví prospěšná obilovina, která je stále častěji zařazovaná do jídelníčků anebo je používaná jako doplněk stravy. Kde se vlastně sloní ucho vzalo?
Milujete čaj, jenž je obarven na červeno a pyšní se specifickou chutí? Nejčastěji jsou tyto čaje ovocné, protože se tato rostlina s ovocem skvěle doplňuje. To však není vše, co vše se dá z této rostlinky vyrobit. Existuje spousta druhů této rostliny, jejichž kořeny lze najít v Indii, Číně, ale třeba i v Africe.
Ibišek je bylina, jež se pyšní svými léčivými účinky. Měli bychom však zmínit i to, že se jedná o výbornou pochutinu a potravinu. Většina z nás si tedy nejen ráda pochutná na čaji, želatině. Ibišek se dá zároveň použít i coby potravinářské barvivo, jež vašemu pokrmu dodá sytě červenou barvu.
Rýma, červené oči, kýchání, dušnost, vyrážka, to je výčet několika hlavních projevů doprovázejících alergické potíže. Nejhorší období bývá na jaře a z časného léta, kdy všechno kvete a objevují se alergie na plyn. Častým problémem však je i prach, roztoči či plísně, což bývá záležitost celoroční. Co dělat, pokud se u vás najednou objeví alergie?
Blížící se termín, nadcházející návštěva zubní ordinace, vyzvednutí a odvoz dětí ze školy… všechno toto (a další) vám může způsobit stres, který zhoršuje vaši motivaci a morálku – a brání vašemu úsilí zhubnout. Ale tyto tipy vám pomohou zůstat na správné cestě.
Lněné semínko je možné získat z jedné z nejstarších kulturních plodin a tou je len. Tato rostlina je využívána už nejméně 6 tisíciletí a můžeme ji znát díky jejímu krásně modrému kvítku, který ji zdobí v době kvetení.
Může být nespočet důvodů, pro které se rozhodnete stát veganem. Zatímco někdo dává přednost rostlinným zdrojům před živočišnými především pro lásku ke zvířatům, pro jiného je důvodem ke změně jeho zdravotní stav, další zase chce být pro naši zemi co možná nejmenší přítěží.
Kešu oříšky se řadí mezi nejlahodnější ořechy, které pohladí a potěší chuťové pohárky nejednoho mlsouna. V našich krajinách si je bohužel nevypěstujeme, protože potřebují teplé a vlhké klimatické podmínky, takže největšími producenty tohoto ořechového bohatství jsou Mosambik, Brazílie, Tanzanie a Nigérie. Omezené možnosti pěstování a produkce se bohužel odráží na jejich mírně vyšší cenové hladině, v jaké je v obchodech můžeme zakoupit.
S chřipkou se během svého života setká snad každý. Vyznačuje se vysokými horečkami, bolestmi hlavy a celého těla. Kolikrát může trvat dva až tři týdny. Domníváte se, že je zcela neškodná a nejde vlastně o nic horšího než trochu těžší nachlazení? Jste na omylu. Chřipka je ve skutečnosti docela nebezpečná nemoc, a to obzvlášť pro malé děti a dospělé starší 65 let, osoby se zdravotním postižením a těhotné ženy.