Trápí vás projevy alergie? 3 tipy, jak postupovat

Rýma, červené oči, kýchání, dušnost, vyrážka, to je výčet několika hlavních projevů doprovázejících alergické potíže. Nejhorší období bývá na jaře a z časného léta, kdy všechno kvete a objevují se alergie na plyn. Častým problémem však je i prach, roztoči či plísně, což bývá záležitost celoroční. Co dělat, pokud se u vás najednou objeví alergie?

Volně prodejný lék

Pokud máte podezření, že se u vašeho dítěte objevila alergie, raději volte ihned cestu za obvodním lékařem a následně za specialistou. Když se podobné problémy objeví přímo u vás a nehodí se vám ztrácet čas po doktorech, stačí navštívit lékárnu. Volně prodejné léky spočívají na bázi antihistaminik a tlumí přehnanou reakci imunitního systému vyvolanou setkáním s potenciálně nebezpečnou látkou. Více informací o léku a jeho působení najdete na http://www.analergin.cz/.

Návštěva lékaře

Alergie se může objevit v každém věku a má různé příznaky. Pokud volně prodejné léky nezabírají, je na čase navštívit lékaře, který vám předepíše jiné přípravky a doporučí vám vhodný postup. Základem bývá vůbec odhalit, co je spouštěcím mechanismem a jaký je alergen. Následně je dobré omezit kontakt s alergenem pro snížení akutních projevů. Objevit se mohou i potravinové alergie, které jsou často kombinované právě s reakcemi na jiné látky, jako jsou prach či pyl.

Způsoby imunizace a trvalé odstranění alergie

Některé alergie se časem mohou zmírňovat či zcela vymizet. Existují vakcíny, ale i metody odborné imunizace, kdy tělo přichází do kontaktu s alergenem a pomalu přestává vytvářet přehnanou imunitní odpověď. Oba postupy vyžadují lékařský dohled. Zeptejte se svého alergologa, aby vám doporučil nejvhodnější řešení pro konkrétní situaci. Získat můžete i doporučení na úpravu stravy, které může snižovat intenzitu alergických projevů. Výsledek vás může příjemně překvapit.

 

 

Čaje