Slovní spojení RAW strava – rovněž i RAW food – si v poslední době hláskuje stále více lidí. Název tohoto způsobu stravování je převzatý z anglického jazyka (raw = syrový, food = jídlo) a v češtině se mu přezdívá živá strava.
Letos už jste hubnutí vzdali, protože do plavek to stejně nestihnete? Děláte chybu. Největší snahu zhubnout sice většina lidí mívá začátkem nového roku a před létem, ale nikdy není pozdě shodit pár kilo. Nechcete přece vytvarovat postavu, abyste dodrželi novoroční předsevzetí nebo abyste se mohli ukázat v plavkách. Najděte si jinou motivaci – třeba být spokojený se svým tělem.
Jezte oříšky a zásobujete tak své tělo dostatečným množstvím tuku! Taky jste se při čtení první věty nevěřícně ťukali na čelo a říkali si, k čemu vás to vlastně nabádáme? O oříškách je známo, že obsahují velké množství tuku.
U vody, na táboře, na dovolené, na chalupě, ale i doma, necháme-li otevřené okno, se během letních měsíců můžeme setkat se zástupci blanokřídlého hmyzu. Patří mezi ně vosy, včely, čmeláci i sršni – ti všichni vám mohou dát nepříjemné žihadlo. Jedním z nejčastějších problémů, které vás mohou potkat, je tak vosí bodnutí.
Současná nabídka rostlinných mlék na našem trhu je více než pestrá a možná právě proto roste jejich popularita. Nutno podotknout, že na rostlinná mléka rozhodně nelze hledět jako na obyčejnou náhražku mléka kravského, které u veganů nepřipadá v úvahu. Je ale pravdou, že mléka rostlinného původu mohou ta živočišná plnohodnotně nahradit a mimo to mají na naše zdraví celou řadu pozitivních účinků.
Na rostlinná mléka se upínají nejen vegani, ale i lidé, kteří chtějí žít zdravě a nechtějí své tělo zbytečně zanášet škodlivinami. Ať už tedy vegan jste nebo o veganství teprve uvažujete, určitě se vám bude hodit menší přehled rostlinných mlék, které jsou v dnešní době na našem trhu k dostání. Hravě tak předejdete situaci, kdy budete stát před regálem v obchodě a marně si lámat hlavu nad tím, které mléko vlastně vyzkoušet.
Kokain, koks, sníh – to všechno jsou názvy označující silný stimulant, který proslul jako droga smetánky. Jeho užívání zvýší sebevědomí, zlepší náladu a pozvedne výkonnost, avšak znamená také závažné zdravotní riziko.
Být teenager a snažit se přijít na to, kam zapadnout a patřit je již dost těžké i bez dalšího stresu ze zdravotního stavu, který vás odliší od ostatních. Nedávná studie ukázala, že mladí lidé s diabetem mají čtyřikrát větší šanci být hospitalizováni na léčbu duševního zdraví než ti zdraví. "Deprese je dvakrát až třikrát častější u mladých lidí s diabetem, než u těch, kteří nemají choroby," říká Tina Drossos, klinický psycholog na University of Chicago Medicine
Alespoň jednou týdně, mi klient říká, jak je zmatený, pokud se týká výživy - a já to chápu. S tolika informacemi a protichůdnými radami, které se vznášejí kolem, je snadné se cítit zmateně. Ale porážet mýty a vysvětlovat vědu, která je za zdravou stravou je jedna z nejoblíbenějších částí mé práce. Zde je pět nejčastějších mylných pojmů, které slyším, a proč je můžete navždy zapomenout.
Cystická fibróza je progresivní, genetické onemocnění, které způsobuje přetrvávající infekce plic a omezuje schopnost dýchat v průběhu času.
Cítit se pohodově je cílem mnohých z nás. Ne každému se to ovšem daří. Právě proto se pokusíme dát 5 tipů, jež vám dopomohou k tomu, že zmizí únava a zvýší se vaše fyzická výkonnost. Nejedná se o žádné převratné rady, nicméně spousta lidí si základní fakta spojená s budováním dobré kondice a pevného zdraví zkrátka nedokážou uvědomit.
Vyznáte se alespoň trochu v bylinách? Dokážete si vybavit konkrétní rostlinu, bude-li řeči o ostropestřci mariánském? Dá se užívat v různých podobách. Jedna z nich je trochu netradiční a možná vás překvapí. Jde o mouku z ostropestřce mariánského. Nebo už s ní máte zkušenosti?