Proč je stres tak špatný, když se snažíte zhubnout?

Blížící se termín, nadcházející návštěva zubní ordinace, vyzvednutí a odvoz dětí ze školy… všechno toto (a další) vám může způsobit stres, který zhoršuje vaši motivaci a morálku – a brání vašemu úsilí zhubnout. Ale tyto tipy vám pomohou zůstat na správné cestě.

Udělejte si čas na odstranění stresu

Odstranění stresu z každodenní práce a problémů života může být silný psychologický způsob, jak pomoci udržet vaši motivaci. Studie oregonské univerzity zdraví a vědy zjistila, že ženy s nadváhou, které provádějí relaxační techniky, jako je meditace a jóga zhubly v průměru o 10 liber za rok a půl. A tady je důkaz: nebyly vědomě na dietě.

 

"Máme podezření, že tyto techniky pomohly sloužit jako nárazník pro stres, takže u těchto žen bylo méně pravděpodobné, že se budou přejídat," říká autorka studie Anne Nebrow, MD. "Když jste uvolněni, doslova se vkládáte do režimu pozitivního myšlení."

 

Nezapomeňte být vděční

Tři nedávné studie zjistily, že odhalování okamžiků dobrého pocitu a hrdosti vám také může pomoci zůstat věrní vašim slibům snižování hmotnosti. V každé z nich se dietáři dohodli na změnách životního stylu, ale jen polovina z nich dostala pokyny, jak používat afirmace - fráze nebo prohlášení, na něž se soustředí nebo hlasitě říkají, aby se povzbudili. Po uplynutí jednoho roku lidé, kteří vykonávali afirmace, nachodili v průměru 3,4 milionu mil za týden a spálili více kalorií než skupina dietářů, která afirmace nepoužívala.

 

"Připomenutí úspěchů vám pomáhá čelit výzvám," vysvětluje výzkumná pracovnice Mary E. Charlsonová, MD, z Weill Cornell Medical College v New Yorku.

 


Takže:

  • Každé ráno přemýšlejte o něčem, co ve vás vzbudí dobrý pocit - hrajte si se svým psem, najděte si v kapse zapomenutou desetikorunu, zpívejte svou oblíbenou píseň (i když je to jen pro sebe) - a pokračujte ve vzpomínce na to potěšení po celý den.

  • Nebo pokud narazíte na blok v úsilí o ztrátu váhy – znudilo vás vařit doma, nebo nemáte rádi vycházky v zimě - myslete na dobu pýchy, jako je svatební den, vaše absolvování, nebo narození vašich dětí.

 

Čaje