Jak pomoci od bolesti kloubů?

Klouby patří mezi nejvíce namáhané části lidského těla. Vše začíná už v raném dětství a končí vlastně až na konci života. Uvědomte si, že i vaše klouby jsou vlastně v permanentním užívání. Pokud se chcete vyhnout obtížím s bolavými a nemocnými klouby, je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Jak se o klouby starat, aby jejich perfektní funkčnost vydržela co možná nejdéle?

Pravidelný pohyb je polovina úspěchu

Klouby se pohybem opotřebovávají, ale současně i ozdravují. Mají-li tedy vydržet funkční co možná nejdéle, je třeba se pravidelně hýbat. Dejte si ale pozor, abyste klouby nezatěžovali příliš. Pro preventivní účely bohatě postačí pravidelné procházky. Na delší túry doporučujeme využití holí na nordic walking, které uleví namáhaným kloubům. Ideální je také cvičení jógy, při kterém se procvičí snad všechny klouby a svaly těla.

Pozor na stravu

Základní stavební jednotkou kloubní chrupavky je kolagen. Lidské tělo si tuto látku umí vytvářet samo, ale postupem času tuto funkci ztrácí, čímž jsou klouby velmi ohrožovány. Kolagenu ubývá a klouby de facto vysychají. Je proto nezbytně nutné, aby byl zajištěn dostatečný přísun kolagenu z vnějšího prostředí. Pomoci mohou některé potraviny jako sulc, želatina či vepřová kůže. Nejedná se ale o žádné vybrané lahůdky. Mnohem příjemnější jistě je, konzumovat doplňky stravy na klouby.

01

S přírodní silou to jde lépe

Při jejich výběru je nutné být na pozoru. Z hlediska efektivity jsou jistě lepší volbou přírodní doplňky stravy. Přírodní látky jsou totiž pro lidský organismus lépe vstřebatelné. Výbornou volbou může být přípravek Gelatina plus, který obsahuje vzácný hydrolyzovaný kolagen na klouby Q-PREMIUM®

 

02

Rada na závěr: bolest kloubů rozhodně není radno podceňovat. V současné době lékaři evidují stále více lidí středního věku, kteří trpí potížemi s klouby. Nejčastějšími příčinami jejich obtíží bývá právě nedostatečný pohyb a nedostatek kolagenu, ale také vznik nemocí klubů, jako je například artróza. Nechtějte se zařadit do této skupiny a začněte se ke svým kloubům chovat zodpovědně ještě dnes.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje