Mnoho lidí trpí migrénami. Pokud máte toto onemocnění, pociťujete bolest na jedné nebo na obou stranách hlavy. Normálně jsou migrény způsobeny různými faktory, zahrnujícími stres, únavu, hormonální změny, nebo vliv některých potravin jako jsou arašídy a čokoláda. Naštěstí existují některé přírodní způsoby namísto drog, jak zabránit migrénám. Můžete začít s níže uvedeným receptem na zázvorovou limonádu.

Číst dál: Zbavte se migrény s touto domácí zázvorovou limonádou - čajem

Šalvěj červenokořenná (salvia miltiorrhiza) je bylina v Číně velice populární zejména pro své léčivé účinky na cévy a krevní srážlivost. Čínský název je Dan Shen. Její spotřeba každoročně rapidně stoupá, je základem téměř všech čínských bylinných směsí.

Číst dál: Dan Shen, šalvěj červenokořená

Cordyceps je jednou z nejznámějších a nejvzácnějších hub čínské medicíny. Houba je zvláštním svazkem živočišného a rostlinného organismu, neboť parazituje na housenkách některých motýlů či larvách hmyzu. Houba v létě vystřeluje spóry, které napadají hmyz, výtrusy vyklíčí na povrchu těla larvy či housenky, podhoubí proroste do tkáně hostitele a stravuje ho. Hmyz před uhynutím zalézá do země, jeho tělo postupně mumifikuje tím, jak je prorůstáno podhoubím. V letním období z podhoubí vyrůstají štíhlé, kyjovité, hnědé, 5-10 cm vysoké plodnice.

Číst dál: Cordyceps, housenice čínská

Echinacea, neboli třapatka nachová, pochází ze Severní Ameriky, ale rozšířila se i k nám. Jedná se o rostlinu, kterou lidé moc neznají. Spíše staří Indiáni by nám o této bylince mohli vyprávět své. Nicméně pojďme si o ní něco povědět, ať jsme moudřejší a pečujeme o naše tělo tím správným způsobem. Echinacea je velmi dobrým lékem na posílení imunity a současně funguje i proti nachlazení.

Číst dál: Echinacea - účinná zbraň na chřipkovou epidemii

Ještě i dnes je konopí kontroverzní bylina vzhledem ktomu že je mnohdy zneužívána jako droga. Podívejme se však na její léčivé účinky. Konopné produkty jsou léčivé a svými účinky pomáhají k regeneraci suché kůže, ale vhodné jsou i pro citlivou pleť a pomáhají i při léčbě bolesti a Alzheimerovi choroby. Přinášíme vám speciální druh přírodní kosmetiky, která již našla uplatnění i ve světě a je zcela na přírodní bázi.

Číst dál: Léčivá síla přírodního konopí

Ischias neboli ústřel, lidově řečeno také „houser“, je onemocnění pohybového aparátu v oblasti bederních svalů. Bolest je zapříčiněna stažením svalstva a tlakem na nervová zakončení z páteře. Často se tak stává ze špatného pohybu, prochladnutí, ofouknutí či zpocení pokožky. Než člověk uzná, že je vhodné zajít k lékaři, může zkusit pár lidových rad a pomoci si bylinami.

Číst dál: Bylinami proti neduham - Ischias

Lupy jsou nepříjemnou záležitostí. Jsou problémem estetickým, ale mohou za nimi stát i jiná závažnější onemocnění. V řadě případů jsou lupy spojené s psychickými potížemi. Jejich vznik je spojen s povrchem pokožky hlavy, která se začne nadměrně olupovat a tvořit suché nebo mastné šupinky.

Číst dál: Bylinami proti neduhám - lupy

Jedná se sice o okrasnou rostlinu, ale její účinky jsou zřejmé i na lidské zdraví. Možná se vám vybaví krém na ruce, ale věřte tomu nebo ne, měsíček lékařský pomáhá i na unavené oči a křečové žíly. Jeho účinky jsou širokospektré, působí proti zánětu a hojí.

Číst dál: Měsíček lékařský - hojivý a léčivý pomocník na křečové žíly a bércové vředy

Hemoroidy, lidově řečeno hemeroidy, jsou rozšířené žilní pleteně v oblasti konečníku. Jsou intimní potíží, která trápí řadu lidí. Nevybírají si věk ani pohlaví. Malé modré žilní hrudky člověka až tak neobtěžují, protože nejsou vlhké ani nekrvácí. Připomínají klasické křečové žíly na nohou. Zánětem cévek se však situace člověka značně komplikuje i tím, že hemoroidy mohou začít krvácet, konečník pálit či svědit od podráždění. Bolest doprovázející stolici je kolikrát velmi urputná. V domácím léčením hemoroidů si můžeme pomoci bylinami.

Číst dál: Bylinami proti neduhám - hemoroidy

Lichořeřišnice velká je rostlina, která je svým způsobem nenápadná, ale o to léčivější. Její květy jsou pestré v různých škálách odstínů od žluté až po červenou. Pěstuje se i u nás, čímž se pro nás stává přitažlivější. Někdo by si mohl říci, co nám taková kvetoucí kytička obyčejného rázu, vlastně může ke zdraví dopřát, když je chápaná spíše jako plevel? Odpověď je poměrně jednoduchá.

Číst dál: Lichořeřišnice - královská bylinka na problém s močovými cestami

Kopřiva není jen žahavým plevelem, jedná se o uznávanou bylinu, která má v lidovém léčitelství nezastupitelnou funkci. Kopřiva dvoudomá se vyskytuje hlavně v lužních lesích, kde se drží vlhko. Roste velmi často u vodních toků a říček. Ač je nazývána plevelem, byla by škoda jí zase nevyužít. Tam, kde roste, poukazuje i na vyšší podíl dusičnanů v půdě. Nejlepší je její sběr pro zdravotní účely na jaře, kdy právě neobsahuje těchto dusičnanů příliš mnoho. Mladé výhonky na podzim se také mohou ještě sbírat. Je na každém, jak se svého úkolu zhostí.

Číst dál: Kopřiva čistí krev

Čaje