Echinacea - účinná zbraň na chřipkovou epidemii

Echinacea, neboli třapatka nachová, pochází ze Severní Ameriky, ale rozšířila se i k nám. Jedná se o rostlinu, kterou lidé moc neznají. Spíše staří Indiáni by nám o této bylince mohli vyprávět své. Nicméně pojďme si o ní něco povědět, ať jsme moudřejší a pečujeme o naše tělo tím správným způsobem. Echinacea je velmi dobrým lékem na posílení imunity a současně funguje i proti nachlazení.

Pichlavá krása lečí zevně i zevnitř

Její květ je v našich podmínkách připodobňován ke vzhledu menší kopretiny nebo sedmikrásky, ale Echinacea je sama o sobě daleko pichlavější. Její střed je jako ježek, pro léčebné účely se využívá květ, kořen, ale i list v období květenství.

Pokud se na Echinaceu podíváme blíže, její účinky na lidské zdraví nejsou vůbec zanedbatelné:

  • Zevně je schopna podporovat léčení ran a ekzémů, ale podporovat i vnitřní procesy v našem těle, které souvisí s imunitou
  • Funguje jako přírodní antibiotikum, ale zatočí i s viry
  • Díky tomu podporuje imunitu a snižuje výskyt nemocnosti v období chřipek z hlediska možné nákazy dalších lidí
  • Aktivuje k činnosti bílou řadu krvinek včetně lymfocytů, jejichž stimulací dochází k tvorbě přirozené protivirové nálože, tzv. interferonu
  • Slouží jako prevence infekcí a chronických zánětů
  • Při onemocnění je potřeba dávku opakovat několikrát denně, dokáže tlumit i projevy
  • Nejčastěji je spojována s pozitivními účinky na dýchací a močové cesty

 

V jaké podobě lze Echinaceu koupit

Echinacea se na trh dostává v mnoha podobách. Mohou to být tabletky, pastilky, tobolky, kapky, sirupy, masti nebo krémy. Nejlepší jsou tinktury, které obsahují velký podíl této léčivé rostlinky. Užívá se ráno na lačno nebo jako rozředěné kloktadlo při bolestech v krku. Měla by účinně potlačit riziko chřipkových epidemií. V sušené podobě jí naleznete v nejrůznějších čajových směsích, kde ovšem klesá její účinnost.

Chci koupit Echinaceu

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje