Ještě i dnes je konopí kontroverzní bylina vzhledem ktomu že je mnohdy zneužívána jako droga. Podívejme se však na její léčivé účinky. Konopné produkty jsou léčivé a svými účinky pomáhají k regeneraci suché kůže, ale vhodné jsou i pro citlivou pleť a pomáhají i při léčbě bolesti a Alzheimerovi choroby. Přinášíme vám speciální druh přírodní kosmetiky, která již našla uplatnění i ve světě a je zcela na přírodní bázi.

Nejznámější je zřejmě konopná mast

Konopná mast je pro pokožku jako balzám. Základem je konopný olej, který pokožku uzdravuje, zvláčňuje a hydratuje. Proč tomu tak? Konopná mast Carun obsahuje řadu prospěšných látek, kterými jsou nenasycené mastné kyseliny, chlorofyl, vitamíny, minerály a aminokyseliny. Mimo hojivých mastí se s konopným olejem setkáte i v jiných přípravcích. Ať už je to vlasová kosmetika nebo masážní oleje, vlasy se po takové kúře stoprocentně vzpamatují. Navíc po masáži dokáže konopná mast svými blahodárnými účinky zmírnit i bolestivost kloubů. Svaly se uvolní, tudíž je i jakousi prevencí proti křečím.

S pokožkou učiní konopný olej hotové zázraky

Hojí rány, zmírňuje lupénku, akné, ekzémy i jinak podrážděnou kůži, např. po opalování. Atopici konopnou mast velmi dobře znají. Je jedna z mála kosmetických řad, která jim účinně pomáhá. Nicméně promazat se s touto mastí může i člověk, který žádné problémy nemá. Teď na zimu je to ideální směsice cenných složek, která udrží pokožku perfektně hydratovanou bez tvorby šupinek a svědění.

Konopná lékárna našla uplatnění i pro těhotné ženy a děti

Konopná kosmetika bio kvality je totiž bez psychoaktivního THC, je tedy bezpečná i v tomto ohledu. Konopnou kosmetiku se nemusíte bát používat také u dětí. Kromě zázračného mazání na pokožku, konopná lékárna vyrábí i další pestrý sortiment zboží. Jsou to např. těstoviny, sirupy, vína a oleje. U přírodního konopí nejsou zpozorovány žádné negativní účinky. Kdo tedy tíhne svým srdcem k ryzí čistotě a přírodě, sáhne jistě raději po masti, která v mnohých případech pomůže i od zánětu. Ekzematici si bez konopné kosmetiky neumí život už ani představit.

Vyzkoušejte konopnou kosmetiku, jistě udělá radost vašim blízkým nejen pod stromečkem.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje