V čem je život v Senior Parku jiný?

Zdraví a síla se s věkem postupně zhoršují a najednou stojíme před otázkou, která by nás před několika lety vůbec nenapadla. Je načase opustit svůj domov a začít žít v některém ze zařízení pro seniory? Při pomyšlení na tuto otázku si nejspíše každý představí bezpečné prostředí přizpůsobené svým obyvatelům, avšak bez přátel, domácích mazlíčků, aktivního způsobu života a dalších věcí, kterých se senioři musí vzdát, pokud chtějí žít bez možného rizika a nástrah, které jim hrozí při samostatném bydlení. Tato představa se však nemusí stát pravdou. Existují totiž i místa, která poskytují nejen bezpečný domov a potřebný servis, ale také rodinné prostředí, aktivní využití volného času a podobně.

A právě takovým místem je Senior Park poblíž Ostravy, který je obdobou domova pro seniory, či domova s pečovatelskou službou, avšak způsob zdejšího života se zcela liší. Obyvatelé bydlí v samostatných bytových jednotkách, které mají bezbariérový přístup, stejně tak jako všechny části areálu. K některým bytům náleží i malá zahrádka. K dispozici je vždy terénní pečovatelka, která se postará o obyvatele, kteří se stali závislými na cizí pomoci.

V čem se ale Senior Park od jiných zařízení opravdu liší, je denní režim nájemníků, který nemá žádná předepsaná pravidla, tudíž si jej každý může přizpůsobit tomu, na co byl doposud zvyklý. Možnost vlastního denní režimu je pro seniory velmi důležitá, neboť starší osoby si jen velmi těžce zvykají na nové návyky a pravidla. Dalším významným rozdílem je také možnost mít zde svého domácího mazlíčka, který vnáší do života nejednoho seniora radost a potěšení.

A jelikož zde má své místo také aktivní způsob života, mají obyvatelé možnost účastnit se na nejrůznějších akcích, které pro ně zaměstnanci připravují. Program je velmi pestrý a zahrnuje kromě výletů také aktivity pořádané uvnitř areálu, jako jsou například koncerty, besedy, oslavy a tak podobně.

Čaje