Jak posílit imunitní systém v chladných měsících?

Prudké ochlazení si žádá zapracovat na imunitě. Jak si udržet zdraví a efektivně posilovat obranyschopnost? Sezonní chřipka nemusí být nutné zlo, co se ve vašem životě objevuje s železnou pravidelností, když máte štěstí, tak i několikrát do roka. Zvláště děti s nástupem do škol a školek se potřebují účinně chránit. Co všechno vám může pomoci?

Posilujte imunitu každý den

Naordinujte si vlastní komplexní program, který posílí váš imunitní systém. Základem je kvalitní spánek, jemuž byste měli věnovat aspoň osm hodin denně. Děti by měly spát více. Ráno se protáhněte a začněte svůj den lehkým cvičením, k aktivnímu životnímu stylu veďte i nejmenší děti. Do jídelníčku zařaďte více ovoce, zeleniny a další potraviny bohaté na vitaminy a stopové prvky (citrusy, listová zelenina, česnek, ořechy, maso). Otužujte své tělo, obyčejně postačí střídat při sprchování teplou a chladnější vodu, čas od času si zaplavat v chladném bazénu a následně se zahřát ve vířivce. Před nachlazením a bacily vás ochrání i pravidelný pobyt v sauně, jež je vhodná pro každou věkovou skupinu. Dbejte na to, abyste netrávili čas v přetopených místnostech, škodí to zdraví a vysušuje nosní sliznici, ta je potom více náchylná k onemocnění. Pravidelně proto větrejte a zvlhčujte doma vzduch.

Podpůrné prostředky

Zajděte si do lékárny a poohlédněte se po vhodných potravinových doplňcích. Kvalitní a zároveň atraktivní balení vitaminů Vibovit želé můžete pořídit i svým dětem, želé jim bude chutnat a zůstanou déle zdraví. V lékárně vám poradí, jaké doplňky jsou vhodné pro různé věkové skupiny dětí a pro dospělé. Mějte na paměti, že pravidelný přísun vitaminů a minerálů je klíčový pro vaše zdraví. Nejvíce vitaminů a dalších tělu prospěšných látek byste měli každopádně přijímat v potravě a ne pouze v podobě prášků. Dobrým podpůrným prostředkem je i čaj, například bylinkový s rakytníkem nebo šípkový. Oba jsou bohaté na vitamin C. Spoustu vitaminů obsahuje i kustovnice čínská. Dávejte svému tělu to nejlepší a odmění se vám železným zdravím!

Čaje