Lanýž Hlavní
Lanýž neboli Tuber je označení pro plodnici vřeckovýtrusné houby. Je známo mnoho druhů lanýže a většina z nich je kulinářskou pochoutkou (například lanýž černovýtrusý, lanýž letní, lanýž piemontský či lanýž letní, který se vzácně vyskytuje také v České republice). Lanýže jsou doma ve Středomoří – v italském Piemontu, francouzském Périgodru či na Istrijském poloostrově. Vyskytují se v dubových a listnatých lesích a daří se jim ve vápenité půdě.
Víte, že si můžete zlepšit svůj spánek dvěma přírodními složkami, které máte ve své kuchyni? Nebudete se probouzet s pocitem, že jste vyčerpaní díky soli a medu. Zde je návod jak na to…
Číst dál: Zlepšete svůj spánek dvěma běžnými přírodními složkami
Únava, nateklé nohy a ruce a oslabený organismus - to jsou známky potíží lymfatického systému. Pokud se cítíte nateklí a unavení, měli byste zbystřit. Váš lymfatický systém je zanesený a potřebuje očistit.
Číst dál: První pomoc při nesprávném fungování lymfatického systému
Od září 2015 je v provozu Centrum tradiční čínské medicíny v Hradci Králové v rámci Fakultní nemocnice, které vzniklo díky spolupráci Fakultní nemocnice Hradec Králové a Univerzitní nemocnice Shuguang přidružené k Shanghajské univerzitě tradiční čínské medicíny. Nemocnice Shuguang v Shanghaji je jednou z nejprestižnějších nemocnic tradiční čínské medicíny v Číně. V současné době v Centru TCM v Hradci Králové ordinuje jeden čínský lékař s dlouholetou praxí z nemocnice v Shanghaji, v plánu je příjezd druhého čínského lékaře na jaře 2016 a po výstavbě a zahájení provozu nové budovy se jejich řady ještě rozrostou.
Číst dál: Centrum tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové
Po několik generací si Horákovi z Třebíče předávají znalosti o bylinkách, které umí vyléčit různé neduhy a bolesti. Veronika Horáková využila praktický přístup v alternativní pomoci lidem a společně se svojí matkou, bylinkářkou, vytvořila přírodní produkt, který pomáhá při zdravotních potížích zvláště u lidí trpící lupénkou, únavou, špatným trávením, problémy s klouby a dalšími chronickými bolestmi, se kterými si klasická medicína neví rady.
Číst dál: Necítíte se dobře? Příčina problémů je ve vašem těle
Dárcovství plazmy Hlavní
Snad každý z nás zná někoho ve svém okolí kdo chodí darovat krev nebo plazmu. Proč je to ale důležité a komu tím můžete pomoci?
Vlivem moderního životního stylu, kde je tělo často oslabené stresem, nedostatkem spánku, znečištěným životním prostředím a také nevhodnými stravovacími návyky, se ke slovu dostávají parazité a doslova nás sžírají zevnitř. To se projevuje v nejrůznějších chronických bolestech, špatném spánku i trávení.
Číst dál: Nepodceňujte parazity ve vašem těle. Mohou být příčinou vašich zdravotních problémů
Elektrické a invalidní vozíky a skútry jsou vhodné nejen pro seniory, ale i pro tělesně handicapované a nemohoucí osoby. A určitě i pro ně je samostatnost jednou z nejdůležitějších věcí. S invalidním vozíkem nemusí však ani handicap v podobě omezení pohyblivosti a citlivosti dolních končetin znamenat ztrátu samostatnosti a nezávislosti.
Číst dál: Elektrické invalidní vozíky pro lepší pohyb a samostatnost
Každý ví, že čerstvé ovoce a zelenina nabízí široké spektrum živin pro vaše tělo i mysl. Speciálně některé obsahuji důležité částice pro udržení vašeho imunitního systému v dobré kondici a tím vám zajistí možnost vyhnout se aktuálním podzimním infekcím a nemocem. Džusy s následujícími pokrmy vyzbrojí váš imunitní systém skutečně osvěžujícím a příjemným způsobem.
Číst dál: Ovoce a zelenina, které posílí Váš imunitní systém
Tradiční čínská medicína Hlavní
Počátky tradiční léčby jsou datovány přibližně od 3. tisícíletí před naším letopočtem. Některé prameny uvádějí i delší historii v ústním podání, kdy znalosti tradiční čínské medicíny se předávaly v rodinách z otce na syna, ze strýce na synovce či z děda na vnuka. Za základní dílo čínské medicíny je považována Vnitřní kniha Žlutého císaře z 27. století před naším letopočtem, ačkoliv skutečný autor ani doba vzniku nejsou přesně známy. K této knize se vraceli a vztahovali všichni pozdější autoři.
Možná si to ani neuvědomujete, ale vaše tělo se denně vystavuje riziku nákazou některým z mnoha parazitů. K nákaze dochází například při kontaktu se zvířetem, nejvíce jsou tedy ohroženi hlavně pejskaři. V bezpečí ale nejste ani na dětském hřišti a obzvláště pozorní by měli být cestovatelé, zejména pak milovníci exotických destinací. Mnoho parazitů se do těla dostane i jídlem, například zeleninou či ovocem. Někteří parazité se nacházejí i na mikročásticích prachu a proto je můžete i vdechnout.