Mnoho lidí očkovaných proti COVIDu nebo ti kteří váhají mají otázky. Podívejte se na ně? Najdete zde tu svou?

Číst dál: Otázky po očkování proti COVIDu

Náš organismus se setkává s obrovským množství bakterií a virů. S mnoha z nich žijeme v synergii, s jinými náš organismus naopak bojuje. Obstát proti nim nám pomáhá naše imunita. Tu si budujeme od dětství tím, že s nimi přicházíme do styku. Avšak dnešní doba je příliš sterilní, a tak se náš imunitní systém mnohdy nemá v dětství možnost správně vyvinout. Nesetkáme se s dostatečným množstvím antigenních stimulů, což pak u nás v pozdějším věku může vyvolat například astma, různé alergie, ale v podezření je i diabetes 2. typu. Jinou možností, jak posílit imunitu, je za pomoci látek s tzv. imunomodulačními vlastnostmi. To jsou právě polyglukany, tedy betaglukany.

Číst dál: Polyglukany, známé spíše jako betaglukany, jsou pokládány za stimulátory imunity

Amalaki – neznáte, že?! A co takhle, když se řekne – indický angrešt?! To už trochu povědomé je…

Číst dál: Amalaki - indický angrešt

Amarant – tuto obilovinu ocení především celiaci a lidé, zabývající se zdravou výživou. Jedná se totiž o velice výživnou obilovinu, z jejíž mouky se pečou výborné lehké zdravé moučníky.

Číst dál: Amarant - výživná obilovina

V dnešní době se zdravá výživa skloňuje – nejen v mediálním prostoru – stále častěji. Některé pokrmy k ní takřka neodmyslitelně patří, byť i ten nejpřísnější výživový poradce občas jistě umožní trochu hřešit. Olivový olej je na italských nebo řeckých stolech snad už odjakživa, ale cestu do naší kuchyně si musel složitě probojovávat. Zdravá výživa již pronikla i do českých domácností, a tak se olivový olej stává běžnou součástí naší kuchyně. Pokud zvolíte prémiový olivový olej užijete si nejen jeho výtečnou chuť, ale také aroma a stranou nesmí zůstat ani přínos pro zdraví, jenž poznáte už za poměrně krátký čas…

Číst dál: Bojuje proti rakovině i onemocněním cév, olivový olej je skvělý balzám

Široké spektrum obtíží vám pomohou vyřešit stále více oblíbenější výrobky obsahující kanabidiol tedy CBD. Výtažky této zázračné látky se získávají z rostlin konopí. Možná jste se teď lehce zarazili, ale pozor! V žádném případě se nejedná o psychoaktivní látku, naopak v rauši budete z jeho přínosných účinků pro celý organismus.

Číst dál: CBD produkty a co umí

Dříve bylo běžné, že naši předci jedli jen to, co si vypěstovali, nebo koupili na trhu. Dnes jsme zvyklí jíst potraviny z velké dálky. Otázkou je ale, jakou takové potraviny mají výživovou hodnotu a zda bychom se neměli poohlédnout ve svém okolí a nakupovat to, co vyrostlo v našem podnebném pásmu. Čerstvé potraviny bez chemie mají mnohem pozitivnější vliv na naše zdraví. Toto téma pro vás zpracovala Romana z Kuchyňského studia Gorenje v Ostravě.

Číst dál: Kupujete lokální potraviny? Zkuste to. Budete zdravější i spokojenější

Zdraví je pro nás jedna z nejcennějších věcí. Stále přibývá lidí, kteří by se o své zdraví chtěli starat lépe. Na internetu nejdeme nepřeberné množství informací. Diety, recepty, tipy na cvičení a podobně. Každý z nás je ale trochu jiný a napasovat vše na jednu konkrétní osobnost je prakticky nemožné. Dnes se podíváme na jeden ze zdrojů o zdraví, který se snaží čtenáři přiblížit alespoň z velké části novinky, chyby a rady pro zlepšení našeho životního stylu a tím prospět svému zdraví. Jedná se o magazín Fittyn.cz

Číst dál: Informace o zdraví a zdravém životním stylu na jednom místě

Každý z nás od mala zná potravinovou pyramidu, která nám zabezpečí dostatečný přísun živin, vitamínů a minerálů. Vyvážený poměr cukrů a tuků. To platí dodnes. Ale ruku na srdce, kdo z nás má čas se zdravě stravovat, dostatečně a kvalitně spát. Dodržovat zkrátka zdravý životní styl? Musíme si tedy vypomoci potravinovými doplňky. S ničím se to ale nemá přehánět. Naše tělo samo ví, kolik čeho potřebuje a nadbytek vitamínů a minerálů vyloučí, nejčastěji ve formě moči. Vytváříme si tak jen velmi drahou moč. Nadbytek některých minerálů může být dokonce škodlivé, mohou se ukládat v ledvinách a vytvářet ledvinné kameny. Jedním z minerálů, který naše tělo snese i v nadbytku je magnesium.

Číst dál: Magnesium - pohoda a dostatek energie

Každý to zná, spěcháme, rodina, zaměstnání, povinnosti a čas na odpočinek není, snažíme se jej dopřát ostatním. Na sebe ale nemyslíme. Odpočinek si většina z nás představuje jako relaxaci, pobyt ve wellness, procházky v přírodě nebo jen volné chvíle s rodinou či přáteli. Málokdo si ale uvědomí, že nejvíce potřebujeme spánek. Spánek není důležitý jen pro načerpání nových sil, ale také utříbení myšlenek na různých úrovních vědomí. Toho můžeme dosáhnout ale jen za předpokladu, že spánek bude dlouhý a kvalitní.

Číst dál: Nedostetek spánku? Pozor na zdravotní obtíže

Napadlo už vás při používání lubrikačních gelů, z čeho se vlastně skládají? Přece jen se jedná o prostředek, který přichází do kontaktu s vašimi nejintimnějšími partiemi. Proto se dneska podíváme na to, jak správně vybrat lubrikační gel nejen aby posloužil perfektně svému účelu, ale také aby byl pro vaši pokožku skutečně šetrný.

Číst dál: Přemýšlíte o složení lubrikačních gelů? Měli byste!

Čaje