lubrikační gely

Napadlo už vás při používání lubrikačních gelů, z čeho se vlastně skládají? Přece jen se jedná o prostředek, který přichází do kontaktu s vašimi nejintimnějšími partiemi. Proto se dneska podíváme na to, jak správně vybrat lubrikační gel nejen aby posloužil perfektně svému účelu, ale také aby byl pro vaši pokožku skutečně šetrný.

Konvenční lubrikanty dokáží napáchat více škody než užitku

Kupujete lubrikační gel v obchodních centrech či v drogeriích? Příště raději volte specializované prodejny – lékárny či v ideálním případě ověřené sexshopy. Stejně jako u jiných výrobků, ani u lubrikantů není velká známá značka a vysoká cena zárukou kvality.

Obyčejné lubrikační gely, ač třeba od skutečně známých značek, často obsahují látky, které bychom neměli aplikovat na tělo vůbec. Natož na naše intimní a erotogenní zóny.

Namátkou:

  • E102 neboli tartrazin má negaitvní vliv na alergie, astma a kopřivku.
  • E131 neboli patentní modrá kromě toho, že působí alergie má také prokazatelné rakovinotvorné účinky.
  • E127 neboli erytozin způsobuje poruchy chování a poškozuje nervový systém.
  • A to je skutečně jen pár barviv na ukázku toho, co si mnozí z nás bez jediného zamyšlení mažou na své nejcitlivější části. Samozřejmě ve spoustě gelů nechybí ani deriváty z ropy, parabeny atd…

Podle čeho tedy máme gely vybírat?

Pokud už víte, jestli chcete gel na vodní či na silikonové bázi (jaké jsou mezi nimi rozdíly?), můžete se dále řídit několika dalšími faktory. Tím prvním je samozřejmě složení. Obecně platí, zvlášť u silikonových gelů, že čím kratší složení, tím lepší výrobek.

Samozřejmě je vhodné přesvědčit se i o tom, co se vlastně pod slovíčky ve složení skutečně skrývá. Pokud bychom se měli podívat na konkrétní lubrikační gely, které se skládají skutečně z neškodných surovin a navíc podléhají etické výrobě, mohli bychom vám doporučit pjur MED Premium jakožto zástupce silikonových gelů a z těch na vodní bázi Jo Organic.

Dalším faktorem, podle kterého je vhodné se při výběru lubrikačního gelu řídit, jsou recenze jejich skutečných uživatelů, které můžete najít například na magazínu Sesxhopik.cz.

 

Log in to comment