Intimní hygiena

Používáte k intimní hygieně obyčejné mýdlo? Tak okamžitě přestaňte! Zaděláváte si totiž na vážné zdravotní problémy!

Obzvláště ženská intimní hygiena je specifická. Respektive by měla být. Každý gynekolog vám potvrdí, že zcela nejlepší ochranou ženských intimních partií je tzv. přirozená imunita. Té můžeme dosáhnout několika způsoby, jimž dominuje eliminace všech přípravků, které ji narušují. Z vaší poličky v koupelně by tak měly nadobro zmizet všechny sprchové gely, pěny do koupele a další přípravky pro intimní hygienu na bázi parafinu. Nahradit byste je naopak měli kosmetikou založené čistě na přírodní bázi.

Zatočte s výtoky jednou pro vždy!

O tom, co mohou způsobit přemnožené kvasinky a bakterie, by mohlo vyprávět hodně žen. Pocity svědění a pálení v intimních oblastech doprovázené nepříjemným výtokem přitom jsou jen jedním z příznaků. Na vině je narušená přirozená imunita ženských pohlavních orgánů. Tu způsobuje nejenom zmíněná kosmetika, ale také depilace, bazénová chemie či nevhodné spodní prádlo, především tzv. tanga. Každá žena také ví, že intimním problémům je lepší předcházet, než je řešit. A to mimo jiné používáním k tomu určených hygienických prostředků.

Nedejte patogenům šanci

Ty najdete například v portfoliu značky Aromedica, jež se specializuje na výrobu přírodní kosmetiky a doplňků stravy. V nabídce tak spolu s přípravky na intimní hygienu, o nichž je v tomto článku řeč, najdete i výrobky vhodné pro péči o pleť a vlasy, pohybový aparát, hygienu dutiny ústní a cévní systém. Vše samozřejmě v biokvalitě.

Přírodní kosmetika Intimed

Vaší pozornosti by neměla uniknout především přírodní kosmetika pro intimní hygienu v podobě balzámu pro intimní péči Intimed. Účinný koktejl namíchaný ze silic Tea Tree, levandule, heřmánku a pupalky dvouleté má v první řadě vliv za zachování příznivého ph poševní sliznice. Stejně účinně ovšem zabraňuje množení patogenů, které mívají na kvasinkových infekcích největší podíl. Přípravek používejte místo mýdla a kvasinkové infekce si u vás ani neškrtnou.