Lexaurin a Neurol - co o nich musíte vědět?

Lexaurin a Neurol jsou 2 nejznámější léky, které jsou určeny k mírnění projevů úzkosti. Jejich užívání je vázáno na lékařský předpis a má svá přísná pravidla. Oba léky jsou totiž návykové! Jak léky pomáhají a kdy vám je lékař předepíše?

Neurol – určení, užívání a rizika

Neurol obsahuje účinnou látku alprazolam, která dokáže snižovat úzkost, mírnit strach a celkově zklidňovat. Je důležité vědět, že stav úzkosti neléčí, pouze tlumí její projevy. Proto by měla být léčba vždy doprovázena ještě psychoterapií, aby se pacient naučil své stavy zvládat. Tento lék je určen výhradně dospělým, protože jeho užívání s sebou nese velké riziko. Při dlouhodobém užívání léku je pravděpodobné, že se vyvine psychická i fyzická závislost, která musí být odstraněna a je třeba medikament vysadit či nahradit. Dalším rizikem léku je, že může vyvolat i dočasnou krátkodobou amnézii, tedy ztrátu paměti. Neurol je nutné užívat vždy jen pod lékařským dozorem v přesně doporučených dávkách!

Lexaurin - určení, užívání a rizika

I Lexaurin je lék, který se používá k mírnění projevů stavů úzkosti, často je využíván také při léčbě alkoholismu. Obsahuje účinnou látku bromazepamum. Jedná se o lék silnější než Neurol a měl by se užívat jen na doporučení lékaře. I v jeho případě může vzniknout závislost, proto je třeba zvážit, zda je jeho užívání opravdu nutné či nikoliv. Někdy pomohou léky slabší a odborná terapie. Lexaurin je určen pro dospělé!

Jedná se o léky ze skupiny bezodiazepinů

Neurol příbalový leták zde

Lexaurin příbalový leták zde

Společná opatření

Protože se jedná o silné léky, je zakázáno při jejich užívání pít alkohol. Ten by mohl úzkostný stav zhoršit a současně zesílit účinky léků. Je vhodné oba léky polykat při jídle a zapít dostatečným množstvím tekutin. Pokud vám lékař Lexaurin nebo Neurol předepíše, musíte ho informovat o všech ostatních lécích, které užíváte. Mohlo by dojít k nežádoucím účinkům! Snažte se svůj stav změnit nejen skrze léky. Pomoci mohou terapie a ke zlepšení psychické pohody třeba i byliny.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje