S kurkumou proti stárnutí

Seznamte se s dalším přírodním zázrakem, s kurkumou, která vás nenechá na pochybách o svých léčebných účincích. Dnes již stačí zajít do obchodu pro tento slunečně zlatavý zázrak a i vy můžete mít indický šafrán, jak je kurkuma přezdívána, doma.

Odkud kurkuma pochází?

Kurkuma pochází z jižní Asie a největším producentem je Indie, kde ji běžně používají do jídla jako kořenící prvek, je také součástí kari koření. Koření má nádhernou typickou žlutou barvu a mele se ze sušeného oddenku.

Léčebné účinky

Kurkuma, která patří do čeledi zázvorovníků, vyniká protizánětlivými účinky a je silným antioxidantem, tudíž bojuje proti rakovině. Podporuje také naše mozkové funkce. Obsahuje kurkuminoidy, které jsou bioaktivní složkou kurkumy a má mnoho prokázaných léčivých účinků. Kurkumin působí protinádorově a protizánětlivě a snižuje hladinu cholesterolu.

Bojuje i proti rakovině tlustého střeva a prostaty. Působí i proti stárnutí pleti. Přidává se do pleťových a tělových olejů jako velice účinná bylina, která bojuje proti kožním skvrnám, vráskám a nežádoucí pigmentaci, tudíž chrání vaši pleť. Kurkumu můžete užívat jak vnitřně, tak i zvnějšku s pomocí nejrůznějších přípravků.

Kurkuma a stárnutí organismu

Kurkuma chrání náš organismus před stárnutím. Působí na srdeční zdraví, v kombinaci se sportem je zárukou zdravého kardiovaskulárního systému. Kurkuma je skvělou prevencí, kterou si můžete přirozeně dopřát každý den jako součást vašeho jídla. Zařadit ji do jídelníčku není nic těžkého, stačí ji zamíchat do rizota, zeleninové směsi nebo karbanátků. Obohatit s ní můžete skoro každý pokrm a přidá mu i nádherně zlatavou barvu. Objevte kouzlo kurkumy, která vás ochrání před rakovinovým bujením, sníží riziko zánětů a očišťuje váš organismus. Drží vás v kondici jako hodina cvičení. Na stárnutí váš organismus brzy zapomene, pokud budete pravidelně užívat kurkumu.

 

 

 

Čaje