5 tipů pro pevné zdraví

Cítit se pohodově je cílem mnohých z nás. Ne každému se to ovšem daří. Právě proto se pokusíme dát 5 tipů, jež vám dopomohou k tomu, že zmizí únava a zvýší se vaše fyzická výkonnost. Nejedná se o žádné převratné rady, nicméně spousta lidí si základní fakta spojená s budováním dobré kondice a pevného zdraví zkrátka nedokážou uvědomit.

Pohyb a zase pohyb

O faktu, že základem úspěšného hubnutí je pohyb, není pochyb. Chcete-li žít skutečně zdravě, měli byste se hýbat co možná nejvíce. Na počátku není nezbytné pěstovat sporty a chodit pravidelně běhat. Bohatě vám postačí mnohem vyšší frekvence chůze. Jednoduše omezíte cestování výtahem a zkusíte chodit pěšky. Nahradit můžete v případě kratších úseků i hromadnou dopravu. Do zaměstnání lze mnohdy bez problémů dojít po svých. Jen se musí chtít…

Upravte jídelníček

Změna v zažitých gastronomických rituálech je pro mnohé největší strašákem. Nemusí! Nikde není psáno, že byste museli začít drasticky omezovat svůj stávající jídelníček. Častokrát stačí pouze ubrat na celkovém příjmu potravy, na tucích a cukrech. Strava přitom může být maximálně pestrá. Optimální je také eliminovat jídlo těsně před spánkem.

Do ničeho se extrémně nenuťte

Další naše rada tkví v tom, že byste se neměli do ničeho nutit. Extrémní diety i pohyb nad rámec vašich fyzických schopností mohou vašemu organismu spíše uškodit. Není od věci obrátit se i na profesionálního výživového poradce. Minimálně v začátcích změny vašeho životního stylu vám pomůže.

Na alkohol a cigarety zkuste zapomenout

Pro spousty lidí představuje největší překážku přestat s kouřením a konzumací alkoholu. Tady k sobě budete muset být tvrdí. Oba dva zlozvyky se negativně podepisují na vašem zdraví za jakýchkoli okolností.

Nastudujte si ty správné informace

Čím více toho budete o zdravém životním stylu vědět, tím lépe. I proto si zjistěte co nejvíce relevantních informací, jež se vám mohou nesmírně hodit. Výbornou volbou je některý známý magazín o zdraví. Naším tipem je kupříkladu portál zdraviii.com.

 

 

 

Čaje