Odhodlejte se konečně změnit jídelníček a zhubněte

Letos už jste hubnutí vzdali, protože do plavek to stejně nestihnete? Děláte chybu. Největší snahu zhubnout sice většina lidí mívá začátkem nového roku a před létem, ale nikdy není pozdě shodit pár kilo. Nechcete přece vytvarovat postavu, abyste dodrželi novoroční předsevzetí nebo abyste se mohli ukázat v plavkách. Najděte si jinou motivaci – třeba být spokojený se svým tělem.

Na hubnutí mají vliv dvě věci, a to pohyb a strava. Druhá jmenovaná je důležitější a pro mnoho lidí problémovější. Spousta z nich vůbec neví jak se správně stravovat nebo se zbytečně vymlouvá, že na přípravu složitých jídel nejsou peníze ani čas.

Jak tedy jíst?

Důležité je rozdělit si jídlo přijímané během dne do více menších porcí. Díky tomu se lépe zasytíte a nebudete trpět hlady, což pro tělo absolutně není dobré. Pokud snídani vynecháváte, dáte si trochu oběda a vydatnou večeři, jíte přesně naopak, než by se mělo. Nastudujte si příklady zdravé snídaně a obraťte svůj denní rytmus. Víte, co se říká… Snídani máte sníst sami, o oběd se rozdělit s přítelem a večeři darovat nepříteli.

Už tohle samo o sobě s vaším tělem něco udělá. Můžete se ale pustit do nějakého speciálního typu stravování. Sestavte si třeba jídelníček podle pračlověka známý pod názvem paleo dieta, v němž se vyskytují výhradně potraviny dostupné už v době paleolitu. Oblíbená je také tzv. keto dieta, která snižuje přísun sacharidů, zvyšuje příjem bílkovin a tělo tím začne spalovat tukové zásoby. Případně se podívejte na další 3 diety na účinné hubnutí.

Potřebujete vůbec hubnout?

To záleží čistě na vás. Hubnout byste měli, nejste-li se svým tělem spokojení. Nutno podotknout, že kolikrát je vhodné zeptat se odborníka, jelikož obzvlášť ženy jsou specialistky v sebekritice a mnohdy se považují za tlusté zcela zbytečně. Dobrým vodítkem může být i tzv. BMI index. Nová BMI kalkulačka vám poradí, jestli máte vzhledem ke své výšce optimální váhu.

 

Čaje