Elektrické invalidní vozíky

Elektrické a invalidní vozíky a skútry jsou vhodné nejen pro seniory, ale i pro tělesně handicapované a nemohoucí osoby. A určitě i pro ně je samostatnost jednou z nejdůležitějších věcí. S invalidním vozíkem nemusí však ani handicap v podobě omezení pohyblivosti a citlivosti dolních končetin znamenat ztrátu samostatnosti a nezávislosti.

Elektrické invalidní vozíky  jsou dobré v tom, že na rozdíl od běžného vozíku nevyžadují při činnostech jako je nákup, návštěva známého nebo procházka přítomnost asistenční osoby. V klidu si tak můžete vyrazit na nákup, do parku nebo na návštěvu ke známým.

Ovládání elektrického vozíku se provádí kolébkovým systémem páček, který není nikterak fyzicky náročný a obvykle je umístěn na řidítkách. Sedadlo, opěrky i řídítka jsou plně nastavitelné tak, aby byl dosažen maximální komfort uživatele.

S elektrickým vozíkem můžete vyrazit do města i do přírody. Ve městě se s menšími modely dá najíždět i do do autobusů městské hromadné dopravy, které jsou k převozu vozíčkářů určeny. V přírodě si pak elektrický skútr dokáže poradit i s kopcem, který má stoupání až 21 stupňů.

Všechny druhy invalidních vozíků mají v zadní části dvě kola. Tím je docíleno dostatečné stability a větší bezpečnosti při jízdě.

Jak si vybrat invalidní vozík?

Asi nejlepší způsob je konzultace s prodejcem invalidních vozíků. Dobré je však mít předem připravené informace o tom, k čemu bude vozík využíván a kde se bude uživatel s vozíkem pohybovat. Poté by měl být prodejce schopný doporučit vhodné modely.

Mezi nejpopulárnější modely invalidních skútrů patří modely Rascal Frontier a Afikim Breeze S4.

Rascal Frontier

Rascal Frontier je čtyřkolový elektrický skútr, který má dojezd až 40 km a maximální rychlost 12 km/h. Mezi jeho výhody patří jednoduché ovládání, světlo a úložný prostor vpředu i vzadu.

rascal frontier ctyrkolovy elektricky skutr

Afikim Breeze S4

Druhý oblíbený model je elektrický invalidní skútr Afikim Breeze S4. Jedná se o čtyřkolový vozík s dojezdem 50 km a maximální rychlost 15 km/h. Breeze S4 si dokáže poradit i s převýšením 21 stupňů a uveze až 200 kg. Tento invalidní vozík byl dokonce oceněn prvním místem v prestižní soutěži RED DOT DESIGN.

breeze s4 ctyrkolovy elektricky skutr

Kde koupit invalidní vozík?

Skvělý internetový obchod pro koupi invalidního vozíku nebo skútru je vozikyprozivot.cz. Jedná se o ověřeného prodejce s kvalitním servisním a technickým zázemím po celé České republice a s dopravou zdarma. Při nákupu je vždy kupují zaškolen pro obsluhu vozíku. Invalidní vozíky jsou nakonec speciálně upraveny tak, aby zcela splňovaly požadavky uživatele.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje