Každý ví, že čerstvé ovoce a zelenina nabízí široké spektrum živin pro vaše tělo i mysl. Speciálně některé obsahuji důležité částice pro udržení vašeho imunitního systému v dobré kondici a tím vám zajistí možnost vyhnout se aktuálním podzimním infekcím a nemocem. Džusy s následujícími pokrmy vyzbrojí váš imunitní systém skutečně osvěžujícím a příjemným způsobem.

Mrkev

Zamilujete si sladký mrkvový džus, kterým se dnes zvláště dospělá populace vyhýbá. Mrkev totiž obsahuje bohaté zásoby beta karotenu a složky pro správnou tvorbu vitamínu A, jenž je důležitý pro zdraví oka a zajištující ostrost zraku. Daleko důležitější, než zrak je esenciální složka pro silnou imunitu, která je skryta ve světle oranžovém nápoji. 

Citron

Vitamín C v citronech je jedinečným nakopávačem vašeho imunitního systému. Vitamín C rovněž dobře známy antioxidant ochrání vaše tělo před nachlazením, kašlem, chřipkou a mnohým dalším. Citronový džus je kyselý, ale ve skutečnosti svými složkami snižuje kyselost trávicích cest a optimálně nastaví správné pH vašeho těla.

Jablka

Kromě vitamínů a minerálů jablka obsahují množství nerozpustné vlákniny. Tento typ polysacharidů, které nemůže tělo strávit funguje jako koště, které vymete toxiny z vašeho trávicího systému. Se všemi těmito toxiny, které dostanete z těla ven se tak váš imunitní systém dostane do té nejlepší formy.

Kiwi

Mluvíme-li o ovoci, tak kiwi poskytuje ten nejlepší zdroj vitamínů C. Mimo jiné je i velmi silným antioxidantem a obsahuje rovněž i vitamín A, E. Oba tyto vitamíny jsou nutné, pro silný imunitní systém. Nestravitelná vláknina a draslík je vysoce ceněným pr váš kardiovaskulární systém

Brusinky

Brusinková šťáva jsou vychvalované pro svůj močopudný efekt. Kromě toho obsahují množství vitamínů C, který pomůže zabezpečit Váše tělo proti nemocem a napadajícím mikroorganismům jako jsou viry a bakterie. 

Brokolice

Zeleniny, která je excelentním životobudičem. Díky bohatým zásobám beta karotenu a vitamínu C. Každá sklenice brokolicového džusu poskytuje tělu síru a minerály se silnými antimikrobiálními účinky. Síra podporuje uzdravení kvůli detoxikačním účinkům na buněčné úrovni.

Řepa

Vše co řepný výluh je schopný udělat pro váš imunitní systém je zajistit vám celý seznam minerálů a vitamínů, zahrnující vitamín A,C železo, vápník, draslík a hořčík. Při konzumaci tohoto nápoje je nejlepší smíchat řepu spolu s dalším ovocem a zeleninou, protože ji chuť je velmi silná a aromatická.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

 

Čaje