Bylinky na imunitu, krevní tlak a cholesterol

Naše příroda disponuje velkou zásobou bylinek, které pozitivně ovlivňují některé choroby. Podívejme se ne bylinky, které posilují imunitu, snižují krevní tlak a cholesterol. Můžeme je sbírat ve volné přírodě a některé může dokonce pěstovat i doma. Na většinu léků nalezneme v přírodě alternativu k mnohdy zbytečně předepisovaným lékům.

Bylinky vhodné pro posílení imuinty

K posílení imunity, tedy obranyschopnosti organizmu, se nejčastěji používá šípek s velkým obsahem vitamínu C, česnek jako přírodní antibiotikum, přírodní antioxidant Aloe vera, Jinan dvoulaločný stimulující krevní oběh nebo ostropestřec mariánský, který posiluje funkci jater a pomáhá detoxikovat tělo. Známé jsou účinky Třapatky nachové (Echinacei) při nachlazení a rýmě. Při kožních obtížích jako jsou popáleniny nebo vyrážky se používají například tinktury z rakytníku.K lepšímu zvládání stresu a zátěžových situací nám může pomoci Žen-šen.

Bylinky ke snížení vysokého tlaku

Vysoký krevní tlak, neboli arteriální hypertenze, je jedna z nejčastějších civilizačních chorob, způsobená až na výjimky špatným životním stylem a kouřením. Mezi bylinky snižující krevní tlak řadíme kozlík lékařský, meduňku,  kotvičník, ibišek, jírovec, gingo, hloh obecný, květ z trnky a černého bezu, plody černé jeřabiny nebo máta peprná.

Bylinky pro dobrý cholesterol

Zvýšená sérová hladina cholesterolu společně s vysokým krevním tlakem je velmi rizikovým faktorem při vzniku aterosklerózy a možnosti infarktu srdečního svalu a cévní mozkové příhody. Ke snížení cholesterolu pomáhá pórek, cibule, olivy, hořec, pýr, šalvěj, rozrazil, pampeliška, jablečník, kopřiva, lopuch, máta, pampeliška, pelyněk, růže, slunečnicové semeno, řepík, třezalka, pupečník. Kotvičník dokonce dokáže snížit cholesterol až o 30% ve velmi krátkém čase.

Všechny tyto bylinky se nejčastěji užívají ve formě čajových nálevů několikrát denně ve směsích.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Log in to comment


Avatar uživatele Schwabka
Schwabka odpověděl/a na téma: #2
Hezké. Šípkový čajík denně na posílení imunity a třeba se nám příští chřipka vyhne :) To by šlo :) Mám ho doma, jen si na to vždycky vzpomenout. A na správnou hladinu cholesterolu bych si vybrala mátu :-)
Avatar uživatele verca.fontanka
verca.fontanka odpověděl/a na téma: #3
Na posílení imunity piji čaj z kurkumy. Kurkuma