Zdravé a delikátní náhražky kávy

Jste závislí na kávě? Všichni potřebujeme každé ráno je ta nejlepší káva, aby náš den mohl začít skvěle. Ale příliš mnoho káv může být škodlivé. Kolikrát denně naplníte váš kávový hrneček za den? Nadměrné užívání káv může zapříčinit poruchu zažívání, zvýšit tepovou frekvenci a v konečném důsledku i závislost na kofeinu. Pokud jste si už někdy zkusili odepřít kávu svému organismu, tak jistě víte jak tvrdě vám to tělo oplácí. Bolesti hlavy, únava, slabost, mrzutost a nervozita.

Nejlepším způsobem, jak se zbavit závislosti na kofein je postupná snižování spotřeby kávy. Na místo šesti šálků kávy je snížíte na pouhé tři. Pro zmírnění tíže potřeby na kávu je třeba objevit zdravější náhradu. Záměna kávy za něco příbuzného není prosím rada.

Zde Vám nabízíme úžasně zdravé a zároveň vynikající náhražky kávy.


Pro-biotické nápoje


Pro-biotické nápoje obsahují mnoho zdravý prospěšných bakterií pozitivně stimulující trávení a zažívání. Pomáhají znovu vytvořit přirozenou bakteriální mikroflóru tenkého střeva, kterou decimuje nadměrné zneužívání kávy, nebo užívání antibiotik. Pravidelné konzumpcepro-biotických nápojů zvyšuje imunitu organismu a stimuluje přirozenou střevní mikroflóru a pochody střev. Tyto nápoje lze připravit jako osvěžující nápoj, nebo neotřelá forma džusu.

Čaj Kombucha


Tento slavný nápoj známý především pro své zdraví prospěšné účinky. Určitě zmíníme kontrolu krevního tlaku, úprava střevní pasáže, zlepšuje paměť a svými účinky se uplatní i v nápoji proti rakovině. Pravidelné užívání jako prevence je více než doporučována. Čaj Kambucha je vyroben z kvasinek, fermentovaného cukru,čaje a dalších přísad pro aroma.

Kokosové mléko


Kokosové mléko obsahuje velké množství elektrolytů a bioaktivních enzymů. Kokosový nápoj je výborný životabudič po unavujícím pracovním dni.

Osvěžující nápoj


Je skvělou náhradou kávy, pokud ovšem nejste ten typ člověka, kterého obyčejná voda nudí. Osvěžující perlivý nápoj přírodně dochucený, či s ovocnou příchutí. Tento způsob doplnění tekutin je bez cukru a tím je jedinečný způsob, jak jiskřivě dodat to co tělo skutečně potřebuje a tím skvěle udržuje kontinuální hydrataci a vše bez kofeinu. Rozhodně se však vyhněte slazeným nápojům a jinak uměle přidaným ochucovadlům.

Čaj


Čaj obsahuje kofein, avšak méně než kafe. Čaj se dá připravit mnoha různými způsoby. Různé lístky čajů otevírá bránu spektru zdravý prospěšných účinků. Heřmánkový čaj je příjemný mysl uvolňující nápoj. Zelený čaj známý svým nabuzujícím účinkem. Naproti tomu čaj z listů máty úžasně prospívá zažívání a šetrně upravuje peristaltiku střev.

Neváhejte a vyzkoušejte naše tipy. Jednoduše zaženete touhu po kávě, těmito elegantními alternativami.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje