„Mám nadváhu a nejde s tím nic udělat. Mám to po mámě.“ Podobně se ospravedlňuje velká část žen trpících obezitou. Odborné studie ale tvrdí, že genetické předpoklady mají na nadváhu vliv jen z 5 %. Je na čase se zamyslet: vážně nemůžete se svou nadváhou hnout?

Jezte, pijte, hlavně se hýbejte!

Jak se říká, kdo nic nezkusí, nic nezkazí. Ale ani nezhubne. Zkuste místo výmluv vyzkoušet, jestli opravdu nemůžete zhubnout! Hubnutí nemusí být šílený teror s nezdravými dietami, můžete hubnout i zdravě a bez jo-jo efektu.

Základem všeho je pohyb – jakýkoliv. Začněte třeba chodit na procházky, není nutné se snažit hned zaběhnout maraton. Najděte si pohyb, který vás baví, může to být tanec, stolní tenis, cyklistika, prostě cokoliv.

Rádi jíte? Skvěle, užívejte si jídlo, ale vyměňte tučná, smažená a další nezdravá jídla za zdravé varianty. Smažené hranolky můžete nahradit třeba pečenými hranolky z červené řepy s kapkou olivového oleje, odpolední čokoládu nahradí ovocný salát nebo alespoň čokoláda s co nejvyšším podílem kakaa. A bude vám lip!

A nezapomeňte pít – vodu. Vynechte alkohol a slazené nápoje a kila půjdou dolů sama.

A co když to vážně nejde?

Stává se, že z některých partií neodstraníte přebytečný tuk ani sportem a dietami. Co s tím? Nebojte se vyhledat odbornou pomoc! Váš problém vyřeší liposukce, která se v dnešní době provádí i bezbolestnými metodami. Mezi známými tvářemi i „normálními“ lidmi je čím dál tím víc populární ultrazvuková liposukce. Ta se od starší metody mechanického narušování tukové tkáně liší tím, že lékaři pomocí speciální látky a ultrazvuku rozpustí tukovou tkáň, takže ji můžou jednoduše odsát úzkou hadičkou.

Má to své výhody: po ultrazvukové liposukci nezůstávají jizvy a navíc ultrazvuk pomáhá ke stažení kůže tak, aby nevznikaly kožní převisy. Kůže se vyhladí a dokonce mizí celulitida. Ale pozor! „Bezbolestnou liposukci“ nabízí i kosmetické salony, které ve skutečnosti neprovádí liposukci, tedy odsátí tuku. Na účinnou a hlavně bezpečnou liposukci se objednejte jen na specializované kliniky s referencemi. Před zákrokem můžete liposukci na některých klinikách i konzultovat s odborníkem, využijte toho. Například Medicom Clinic nabízí bezplatnou konzultaci, která vás k zákroku nezavazuje, lékař vás během ní jen informuje o všem, co chcete o liposukci vědět.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje