ananas při hubnutí

Ananas je často opomíjeným zdrojem velkého množství vitamínů, minerálů a stopových prvků. Kromě toho, že jeho konzumace velmi prospívá zdraví, je také velmi významný při hubnutí a redukci váhy. Pokud tedy toužíte po štíhlé postavě, ananasová dieta by vám mohla pomoci.

Proč je zrovna ananas účinný spalovač tuků?

Obsahuje enzym, jehož účinkům jsou přisuzovány, mimo hubnutí, i zmírňování bolesti, otoků a podpora hojení. Snižuje riziko trombóz a účinně bojuje proti srdečně-cévním nemocem.

Hubnutí je s ananasem lépe nastartováno, protože napomáhá zajistit lepší trávení. Když sníte živočišnou bílkovinu v podobě masa, nebo bílkovinu v mléčném výrobku, ananas zaktivuje metabolismus a sníží ukládání tuku do tkání. Jak jeho sílu využijete, je na vás. Ananas lze při hubnutí využít v případě ananasové diety nebo ho využít jako součást pokrmů. Čistá ananasová dieta je výrazná změna jídelníčku, která nemusí vyhovovat každému, ovšem jeho zařazení do výživového plánu je ideální alternativou.

Ananas má tu schopnost, že zasytí

Organismus začne optimálně spalovat tuky, když se budete správně stravovat. Je důležité jíst pravidelně, v menších porcích a tělo zbytečně nezatěžovat. Do jídelníčku umístěte dostatek ovoce a zeleniny, ale dbejte i na energetickou hodnotu. Ananas je právě výhodný v tom, že je lehký, podpoří spalování tuků a také skvěle zasytí. Ananas je třeba konzumovat syrový, tepelně neupravený, je tedy ideální ho přidat do hlavního jídla nebo do ovocného salátu, který se sní bezprostředně po hlavním jídle.

Zdraví prospěšné látky

Ananas má více cukrů a méně vitamínu C, v poměru k citrónu, ale obsahuje zase provitamín A, vitamíny B, draslík, hořčík, zinek, železo, fosfor, méně potom sodík. Nezadržuje v těle vodu a díky obsahu bromelinu organismus rychleji tráví. Chrání žaludeční sliznici a působí protizánětlivě. Díky obsahu vápníku a manganu je přínosem i pro naše kosti. Ananas je nenahraditelným pomocníkem při očistných kúrách a při hubnutí by se na něj nikdy nemělo zapomínat.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje