zelený ječmen

Ječmen je na první pohled zdánlivě obyčejná obilnina, ale když se na něj podíváme z hlediska výživové hodnoty, velmi mile nás překvapí. Je to superpotravina, která obsahuje řadu významných vitamínů, antioxidantů, minerálů, stopových prvků a chlorofyl. Jelikož neobsahuje žádný škodlivý tuk, ale jen cenné aminokyseliny, stal se mladý zelený ječmen populární skladbou nutričně vyvážených jídelníčků. Nasládlá chuť ječmene si vás získá díky impozantnímu složení, které tělu jedině prospěje.

Zajímavosti zeleného ječmene

Sklízí se asi ve velikosti 25 cm, když obsahuje nejvyšší množství živin. Následuje proplach, sušení a úprava do podoby zeleného prášku, který je k dostání na zahraničním i českém trhu.

Konzumace mladých zelených výhonků je, díky antioxidantům, i prevencí proti nemocím vyvolaných oxidačním stresem, v nejhorším případě souvisejících s rakovinou.

Antioxidanty v neposlední řadě působí na naší výkonnost. V těle bojují proti volným radikálům a slouží jako jejich lapač. Zajímavostí je fakt, že zelený ječmen, díky kyselině glutamové, snižuje chuť na kávu, kouření, cukrovinky, ale i drogy.

Přírodní detoxikace s pozitivním ovlivněním zdraví

  • Obsah zinku, selenu a mědi napomáhá k detoxikaci organismu, čistí tělo od zplodin a dalších toxinů, např. těžkých kovů
  • Výsledkem pravidelného užívání je štíhlejší postava a fit kondice
  • Podílí se na zmírnění příznaků při některých střevních onemocněních, zejména ulcerózní kolitidy
  • Jeho úkolem je udržet acidobazickou rovnováhu, přispět k omlazujícím a hubnoucím procesům, rovněž regenerovat tkáně a buňky
  • Reguluje tvorbu hormonů, které se snaží uvést do rovnováhy

Alternativní metoda k udržení zdraví

Stejně jako se na podporu hubnutí doporučuje pít zelený čaj, na podobné úrovni funguje i zelený ječmen. Řada lidí uspěla s redukcí váhy v jeho kombinaci. Zelený ječmen povzbuzuje organismus a vy jste díky němu i mnohem aktivnější. U dětí kompenzuje poruchy učení.

Závěrem lze tedy o zeleném ječmenu říci jediné. Je to životabudič, který pročišťuje, vyživuje a dodává energii. Je tedy vhodnou kůrou při hubnutí, protože tělo má konečně vitalitu a zdravého ducha pro vytvoření změn stravovacích návyků a pohybu.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje