Zhubněte do plavek

Léto se pomalu blíží a za chvíli nastane čas obléknout plavky, nybalit plážové náčiní a vyrazit k vodě. Někdo se však těchto radovánek neúčastní, brání strach z jeho nedokanalé postavy. Právě ale nastala ta nejlepší doba na to, abyste začali něco dělat a do léta se nemuseli stydět za svoji postavu a získali tu pravou, vysněnou postavu. Jak na to? Kdy se můžete do hubnutí pustit sami a kdy je lepší vyhledat odborníka?

Je třeba začít

Začátky nejsou snadné, ale rozhodně se vyplatí. Pokud chce člověk něčeho dosáhout, musí se smířit s tím, že bude třeba něco obětovat. V tomto případě to budou především nezdravá jídla a povalování se u televize. Ujasněte si napřed, jaký je váš cíl a jaké váhy chcete dosáhnout.

Dávejte si jen takové cíle, kterých můžete dosáhnout. Mnohé z nás však limitují zdravotní komplikace. Pokud ale žádné takové omezení nemáte, tak přestaňte s výmluvami a pusťte se do hubnutí. Čím dříve, tím lépe. Pokud se chcete už letošní léto cítit v plavkách skvěle, pak máte nejvyšší čas pustit se do práce.

Ta budevyžadovat sestavování jídelníčku, protože chvilku potrvá, než se naučíte správně kombinovat různé druhy jídel. K tomu vám může pomoci literatura ve které naleznete přehledné shrnutí všech podstatných informací, jako je energetická hodnota konkrétních potravin a podobně.

samostudium nebo poradce odborník?

Vyznat se ve všech informacích valících se z internetu a knih není snadné. Nemáte-li k tomu dostatek volného času, abyste se mohli svému jídelníčku plně věnovat a pravidelně si jej sestavovat, obraťte se na odborníka. Ten vám  sestaví jídelníček na míru.

Každý odborník se však nezabývá jen stravou, ale i pohybem. Správné stravování nestačí. Chcete-li hubnout, budete potřebovat i pohyb, a proto vám poradce doporučí takové aktivity, které vám v hubnutí pomohou. Ostatní bude na vás, na vaší pevné vůli. Hubne se hlavou ! Je pouze na vás, zda se budete řídit  radami a sestaveným plánem.

Problémmůže být pevná vůle a nedostatečná motivace, kterou ale potřebujete, abyste mohli dosáhnout svých cílů. A čím se můžete nechat motivovat? Představa, jak vám to bude v létě slušet, když se zbavíte přebytečných kil a zpevníte svoji postavu?

Čaje