V množství všech „zázračných“ diet, které se na nás valí ze všech stran, někdy pozapomeneme na to, že základem diety je jíst méně. Pořád ale zdravě, tedy s vyváženým množstvím přijímaných živin. Takový dietní program nabízí krabičková dieta.

Číst dál: Krabičková dieta: začněte hubnout třeba hned zítra

O sushi si mnoho lidí myslí, že je nadmíru zdravé a tím pádem i vhodné jako jedna z položek na zdravém jídelníčku. Na první pohled to k tomuto názoru skutečně vybízí – přeci jen je sushi složené z čerstvých ryb, rýže a dalších pro sushi typických surovin. Není se proto čemu divit, že je většina lidí přesvědčena prospěšnosti této dobroty na naše zdraví.

Číst dál: Patří sushi do zdravého jídelníčku? Doma si připravíte to nejzdravější

Chcete zhubnout v relativně krátkém čase? Jedna z variant je proteinová dieta, kterou můžete znát také pod názvy keto dieta či bílkovinová. Poslední dobou o ní slyšíte určitě z každé strany, ale co stojí za úspěchem? Je to mediální kampaň, jak by řekl náš pan premiér, anebo se jedná opravdu o účinnou dietu? Můžeme říct, že trochu pravdy je na každé straně, ale převládá spíše ta druhá možnost! Ukážeme si proč a také se dozvíte, jak proteinovou dietu provést levně a zdravě.

Číst dál: Proteinová dieta levně? Jde to! A ukážeme si kde.

Jak zhubnout? Tuto otázku si pokládají miliony žen i mužů na celé světě. Mnohým se to i podaří, ale ani se nenadějí a své pracně shozené kilogramy mají zpět. Nejde totiž jen o samotné zhubnutí. Ideální váhu je zapotřebí si i udržet. A to se neobejde bez celkové změny životního stylu.

Číst dál: Chcete zhubnout? Bez celkové změny životního stylu to nepůjde

Hlavním pravidlem ketonové diety je naprostá eliminace sacharidů ze stravy, lépe řečeno přijímat pouze tuky a bílkoviny přirozeného charakteru. Ketonová dieta, někdy téže keto dieta,  se však odlišuje tím, že speciálně bere ohled na ukazatel energetické hodnoty a dá se s ní dosáhnout výborných výsledků.

Číst dál: Ketonová dieta

Skoro všechny ženy a spousty mužů se odhodlávají k nejrůznějším dietám a zdravému životnímu stylu. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste si říkali, že už tentokrát opravdu začnete. Hubnutí je spojeno především se změnou životního stylu. Nic jiného efektivnějšího činit v podstatě nelze. I přesto se ale podíváme na několik cest ke snížení tělesné hmotnosti. Mnohé ale fungovat vůbec nemusí. Jak tedy efektivně zhubnout?

Číst dál: EFEKTIVNÍ HUBNUTÍ: CO VŠE MŮŽE POMOCT

V posledních několika letech se začal stále častěji řešit zdravý životní styl. Pokud zkombinujete fyzickou aktivitu se správnou stravou, nejenže docílíte vysněné postavy, ale také se začnete cítit velice dobře. Ztratí se únava, bolesti hlavy, stres, nechutenství k jídlu a podobně. Dokonce se zbavíte zdravotních problémů a komplikací, jako jsou cukrovka, obezita a vysoký krevní tlak.U drastických diet hrozí takzvaný jo-jo efekt v okamžiku, kdy se vrátíte na běžné stravování, a tak zapomeňte na všechny diety, u nichž hladovíte. Spíše zvolte stravování, které můžete brát jako životní styl, nikoliv jako dietu. Jestliže však potřebujete nejprve shodit přebytečné kilogramy, bez dietní fáze se prostě neobejdete. Jednou z účinných metod je Dukanova dieta, u které jo-jo efekt nehrozí, stačí udělat vše tak, jak máte.

Číst dál: Dukanova dieta aneb hubnutí po francouzsku

Při ztrátě hmotnosti v zájmu našeho zdraví je důležité zvolit udržitelné a zdravé kroky. Spíše než hledat rychlé snížení váhy nebo drastickou dietu, přemýšlejte o tom, jak udělat změny v životním stylu, které vám umožní zdravě zhubnout a udržet sníženou váhu dlouhodobě.

Číst dál: 7 tajemství pro úspěch při zdravém hubnutí

Přípravy na plavkovou promenádu pomalu vrcholí a vy si stále lámete hlavu, jak vyzrát nad zbývajícími tukovými polštářky? Je dost pravděpodobné, že chybujete v naprostém základu – ve stravě. Mnoho žen má za to, že v boji za novým tělem musí drasticky omezit svůj denní příjem. Jídelníček by samozřejmě měl projít úpravou, ale dlouhodobý nedostatek potřebných živin má za důsledek opačný efekt. Chcete-li účinně nakopnout svůj metabolismus a dosáhnout vysněné postavy, nesmíte tělo šidit o bílkoviny. Susan Bowermanová, výživová expertka společnosti Herbalife vám poradí, jak správně načasovat příjem bílkovin a zajistit jejich optimální množství pomocí praktických výživných koktejlů.

Číst dál: Hubneme do plavek – v hlavní roli bílkoviny

Cvičení bez pomocí činek, s vlastním tělem, je stále častěji populárnější. Můžete cvičit denně, doma, v klidu. Pokaždé když máte čas, zacvičíte si. Nedělejte však zbytečné chyby.

Číst dál: 15 chyb které děláte při cvičení s vlastním tělem

Trpíte na vysoký obsah cholesterolu v krvi? Tento problém může přivodit spoustu zdravotních obtíží, jež často mohou být až příčinou smrti pacienta. Jedná se zejména o infarkt, mozkovou mrtvici a spoustu dalších onemocnění postihující srdce a jeho správnou funkci.

Číst dál: Potraviny snižující cholesterol

Vážně se snažím, ale ani za nic nemůžu zhubnout! Držím se správných zásad a nepodvádím při dietě, jenže ani tak se mi nedaří shodit jediné deko! Už mě nebaví stoupat na váhu s netrpělivým očekáváním a poté zažívat zklamání, že je rafička stále na stejném čísle – nebo se posunula vpřed, jenže nesprávným směrem. Co je špatně?!

Číst dál: Nastartujete metabolismus, když je pomalý, nezhubnete

Pěkná postava, zpevněný zadeček, pár kilo dolů – to je důvod různých diet a hlavně v zimním období nákup permanentek do posiloven a fitness center, kde se zapotíme a dáme si do těla.

Číst dál: Cvičení s vlastní vahou

Med a skořice prospívají nejen našemu zdraví. Jejich kombinace nám může dokonce pomoci zhubnout.Hollywoodské celebrity znají spoustu triků, jak se co nejrychleji zbavit několika kil. Jedním z těchto triků je medová a skořicová dieta. Kombinace medu a skořice patří mezi novinky v hubnutí. Pomůže vám tato dieta rychle zhubnout?

Číst dál: Skořicovomedová dieta

Pod slovním spojením zdravé stravování si každý z nás představí něco jiného. Pro někoho je to striktní vyřazení veškerého sladkého ze stravy. Pro jiného naopak dodržování pravidelnosti v jídle. Pro dalšího zase strava založená z velké části na ovoci a zelenině. Pod těmito dvěma slovíčky si každý z nás může představit cokoli. Na čem se ale určitě shodneme, je velký otazník u příloh. Ty jsou totiž pro spoustu lidí velkou neznámou a nevědí, co si s nimi počít.

Číst dál: Je třeba vynechávat přílohy?

Čaje