Hlad během diety

Udržet přísný režim během diety je těžké, ale ruku na srdce, kdo zná během diety občas nezhřeší. Uvědomte si však, že hřešit s jídlem je při hubnutí tabu. Chuť na sladké je potřeba potlačit. Každá sladkost má negativní vliv na vaši postavu. Většina z nás si ale neumí řáct ne, a když na nějakou sladkost dostanou chuť, tak si jí prostě dají. Jak se chuť na sladké naučit ovládat a jak mlsat zdravě?
Naučte se říkat ne
Odříkat si něco po čem toužíme, je není mnohdy snadné. V první řadě jde o sladkosti, bez kterých člověk dokáže naplno fungovat. Pravdou je, cukr naše tělo potřebuje. Vynecháním jednoduchých cukrů z ë stravy nemá na naše tělo žádný negativní dopad. Rozumí se tím čokoláda a podobně. Naopak vám to jen prospěje. Dostanete-li chuť na sušenku nebo tyčinku, uvědomte si, že do svého těla dostáváte další cukry a tuky, které bute muset pracně cvičením spalovat.
Místo sladkostí si můžete dobřát k televizi či jiné relaxaci ovoce či zeleninu, výběr je široký, takže za svou snahu se máte čím odměnit. Vymyslete si zkrátka jiné alternativy, kterými se budete odměňovat, když se vám podaří říct ne a vy si sladkost skutečně nevezmete.
Pomoci vám k tomu může zbavení se všech sladkostí v domácnosti. Důležité je také to, aby jste chodili nakupovat bez pocitu hladu, nebudete si pak do nákupního košíku vkládat právě to, na co máte chuť.
Mlsejte zdravěji
Vyzkoušejte například pečení zdravých dietních moučníků, které zasytí, zaženou chuť na sladké, ale přitom neškodí jako klasické zákusky se spoustou cukru, šlehačky a podobně. Experimentujte, hledejte nové recepty, poznejte nové chutě. Jistě ji je zamilujete.
K zahnání hladu vám pomůže konzumace sice menších porcí, ale s větší frekvencí. A nevynechávejte snídaně. Vyvarujte se však v reklamách inzerovaných snídaňových sušenek, ty většinou obsahují velké množství cukru.