Diagnóza léčitelů: parazité. Problém je ale často jinde

Máte problémy psychosomatického původu a nevíte, co by za tím mohlo stát? V dobré víře se obrátíte na léčitele, který vám sdělí poměrně děsivou diagnózu. Jeho ortel zní, že mátě v těle parazity. V drtivé většině případů to však není pravda a pacient ztratí drahocenný čas a prostředky na léčbu, která nemá smysl.

Amatérská diagnóza

V mnoha případech nemají léčitelé žádné formální zdravotnické vzdělání. Vyznávají alternativní postupy léčby a zásadně odsuzují komerční léčiva. To samo o sobě nemusí být špatné, ale když se k tomu přidá nevhodná diagnóza, může se jednat o problém. Nabízená řešení bývají často sporná. Někteří pacienti uvádí, že po konzultaci s léčitelem a navržení opatření došlo ke zlepšení jejich stavu. Většinou se však jedná o placebo efekt, kdy k žádné skutečné léčbě nedochází.

falesny doktor

Mnohem jednodušší, než skutečný problém

Diagnóza v podobě parazitů je pro léčitele velmi snadná. Pacient sám od sebe si nemůže tento problém ověřit a všechnu svou energii upne na to, aby se zbavil právě oněch parazitů. Za tím účelem léčitelé doporučují různé zázračné kapky nebo alternativní medicínu. Ta v mnoha případech není nejlevnější a její skutečný efekt na zlepšení zdravotního stavu pacienta je zanedbatelný, případě vůbec neexistuje.

Kde hledat reálnou příčinu problému

V případě, že vás trápí deprese, častá únava nebo jiné psychosomatické potíže, obraťte se na skutečného lékaře. Začít můžete u svého obvodního doktora, který vám dá doporučení k vhodnému specialistovi. Problémy psychického původu mají často mnohem hlubší kořeny a jejich náprava si žádá větší úsilí, než pravidelnou konzumaci zázračného léku, který vás má zbavit domnělých parazitů. Díky tomuto včasnému postupu dříve odhalíte, co vám skutečně je. Adekvátní léčba pomůže zlepšit váš stav, a to často i bez toho, abyste prodělali malý šok nad tím, že vaše tělo údajně ovládají parazité.

A proč to tak je a jak je to se zákonem?

Hlavní důvod je neuvěřitelný byznys, většinou dostanete velmi drahé preparáty, které jsou však pouze doplňkem stravy. Bohužel se často stane, že pravá příčina obtíží zůstane dlouho neodhalena a léčba, která by mohla v počátku pomoci již není naší medicínou možná, jedná se tedy o trestný čin, který se však obtížně prokazuje, ale lze to.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

 

 

 

Čaje