Tři metody jak na křečové žíly

Bolesti nohou, mravenčení, nepříjemné otoky nebo pocit těžkých a unavených nohou jsou nejčastějšími příznaky i projevy varixů křečových žil. Toto onemocnění nejčastěji postihuje dolní končetiny a bohužel ani v dnešní době moderních technologií, kdy máme k dispozici výběr mnoha způsobů léčby, většina z nich není vždy úspěšná a trvalá.

Z velké části je toto zvětšení a vakovité vychlípení povrchových žil dědičné a jeho rozšiřování podporují stojavá zaměstnání, obezita či vysoký krevní tlak.

Přestože je ověřených způsobů léčby několik, většinou jsou pouze preventivní nebo zabraňují dalšímu rozšiřování žil, ale bohužel nedokážou odstraňovat již vzniklé varixy. Mezi takovéto léčby patří klasická komprese, používání obinadel či punčoch, které stlačují povrchové žíly a podporují proudění krve hlubších žil. Podobné účinky má na křečové žíly i chlad či pravidelné umísťování končetin do zvýšené polohy.

Nejrozšířenější klinickou formou léčby je laserová, která sice pomáhá odstranit starší varixy, léčba však často není efektivní a především dlouhodobá. Této metodě je blízká i chirurgická léčba, která je vhodná především pro závažná onemocnění, kde jsou již rozvinuté velké žíly. Další léčba, vyžadující delší návštěvu nemocnice je sklerotizace, kdy pomocí chemické látky dochází k odstraňování menších žilních shluků.

Novější a přesto oblíbenou metodou terapie křečových žil je léčba elektrickými impulzy, která využívá různé druhy elektrických proudů, které zlepšují prokrvení tkání, uvolňují napětí svalů nebo je naopak posilují. Uleví vašim bolavým nohám pomocí zabezpečení zpětné cirkulace krve zpátky k srdci. Elektroléčbou je však možné léčit i jiná onemocnění než jen křečové žíly a to choroby pohybového aparátu či zánětlivá onemocnění. Dále je elektroléčba rozšířena i v rehabilitační pooperační sféře, kde působí proti přílišnému napětí svalů, bolesti i zajišťuje vyšší prokrvení, ale také má příznivý vliv na zmenšování otoků. 

Pravidelné cvičení  sice pomáhá prevenci, ale mezi nejúčinnější způsoby terapie na přírodní bázi je léčba pravidelnou masáží elektrickými impulzy přístrojem. Největší výhodou elektrických přístrojů je pohodlné použití doma a zároveň vyvarování se farmakologické léčby a tedy zbytečných chemikálií pro vaše tělo.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje