osobní váhy

Naše tělo není složeno jen z tuku a vody, tudíž ani osobní váha není dostačujícím článkem v naší cestě ke zdravějšímu životnímu stylu.Ukazatel hmotnosti by pro nás neměl být uspokojujícím vodítkem ve snaze zhubnout. Jednoduše se nám totiž může stát, že ručička váhy se ani nehne, i když sportujeme a začali jsme se zdravě stravovat. Nemusí to být výsledkem, že něco děláme špatně, ale přibíráme na svalové hmotě. V momentě, kdy si tedy řekneme, že hubnutí a dieta nemá smysl, připravili jsme se o možnost vidět podrobnější analýzu.

Pro fitness tréninky, ale klidně i pro domácí účely hubnutí, byla sestrojena váha moderní technologie s daleko přesnějšími parametry. Změří podíl svalové hmoty, hmotnost kostí, tuk v útrobách, ale i bazální metabolismus. Tolik parametrů v jednom zařízení bychom nečekali, to je jasné. Z toho plyne i další otázka: „Jak je tohle vůbec možné?“

Jak funguje váha Tanita

Značková osobní váha Tanita s digitálním displejem a paměťovou stopou pro 5 osob, vykazuje jednotlivé tělesné hodnoty pomocí elektrod. Nemusíme se ničeho obávat, tyto signály jsou velmi slabé. Jde jen o to, že pomocí nich a vyvolaného odporu vyhodnotí výše zmiňované tělesné dispozice. Pro hubnutí a jeho dílčí cíle je důležité vědět, jak na tom jsme.

Tanita je navíc světovým výrobcem na trhu a přinesla již řadu uspokojujících výsledků. Dokonce překvapila i lékaře, kteří s tímto druhem váhy velice rádi spolupracují. Nahradí zastaralé váhy, zejména v soukromých ambulancích, kde je potřeba přesněji monitorovat jednotlivé stupně obezity, ale i podvýživy a dalších parametrů.

Prevence proti civilizačním nemocem z ukládání tuků

Výsledky jsou zacíleny na partie lidského těla v oblasti horních i dolních končetin a trupu. Stejně jako obyčejná váha není ideální pro posouzení tělesných proporcí, není tomu ani u dříve prosazovaného BMI. Nedozvíme se, kde je tuk uložen. Dnes se přitom šíří břišní typ obezity, který je jako lavina. Slovo sport mnoha lidem zůstává neustále cizím pojmem. Každý raději slyší na slova „chipsy“ nebo „coca cola“.

Nadměrná konzumace solí, cukrů, konzervantů, barviv a dalších látek se na našem těle podepíše v podobě ukládání tuků a to nejen na povrchu, ale i hlouběji, do orgánových struktur, včetně cév. Pokud nechceme přispívat k faktu, že budeme přirovnáváni k Američanům a jejich plnění nenasytných žaludků jídly z fastfoodu, pomoc je na blízku. S váhou Tanita nás nemusí trápit drastická dieta, ale stačí si zvyknout na pár pravidel lehčí a stravitelnější fitness stravy.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje